Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.

Biografia

Życie prywatne

Posiada trójkę dzieci: Mateusza, z pierwszego małżeństwa, oraz Franciszka (ur. 2 czerwca 1994) i Jana (ur. 11 listopada 1992) z drugiego małżeństwa z aktorką Iloną Kucińską, z którą rozwiódł się w lutym 2015 roku.

Kariera zawodowa

Występuje w Teatrze Studio oraz w Teatrze Praga w warszawskiej Fabryce Trzciny. Aktualnie jest członkiem zespołu Teatru Capitol w Warszawie. Widzowie telewizyjni znają go przede wszystkim z roli posterunkowego w serialu Rodzina zastępcza.

Jest jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu, a wśród jego najbardziej znanych i najpopularniejszych ról głosowych znajdują się m.in. Kaczor Donald i król Julian w serii Madagaskar, w której wykonywał utwór „Wyginam śmiało ciało”. Użyczył głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z Ed, Edd i Eddy, Czerwonemu z Krowy i Kurczaka, jak również bohaterom seriali animowanych dla dorosłych stacji 4fun.tv, w tym chociażby inspektorowi Erektorowi z serialu pod tym samym tytułem. Podkładał głos m.in. pod Jackiego Chana w filmach Karate Kid, W 80 dni dookoła świata i Nasza niania jest agentem.

Znany jest również polskim graczom komputerowym. Użyczył głosu w grze przygodowej The Longest Journey: Najdłuższa podróż, gdzie wcielił się w postać Kruka; w 2006 r. powrócił do tej roli w kontynuacji Najdłuższej podróży zatytułowanej Dreamfall: The Longest Journey. Dubbingował także tytułową postać w grze Prince of Persia: Dwa trony. Wcielił się w królika Maksa w grze Sam & Max: Sezon 1 oraz w detektywa Gustava McPhersona w grze przygodowej Still Life. Jest również polskim głosem Nathana Drake’a, głównego bohatera serii gier akcji Uncharted.

Użyczył również głosu Sercu w cyklu reklam TP S.A. Serce i Rozum.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Wiedźmy Jenkins Bill Paterson
Ojciec Eriki Ola Otnes
1996 Uwolnić orkę
1997 101 dalmatyńczyków Policjant #3 Bill Stewart
1997 Rob Roy Archibald „Archie” Cunningham Tim Roth
1998 Flubber Willy Barker, trener Wiewiorów Sam Lloyd
1998 Lassie Sam Garland Frederic Forrest
1998 Miłość i wojna
1998 Ostatni rozdział
1999 Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo Watto Andrew Secombe (głos)
2000 Grinch: Świąt nie będzie Sprzedawca kapeluszy
2000 Król sokołów
2000 Wszyscy moi bliscy Kuhn Bohumil Klepl
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Nikosis Édouard Montoute
  • Stary pirat
  • Właściciel sklepu na pustyni
  • Strażnik więzienia
  • Legionista strzelający z katapulty
  • Legionista na czele odwrotu
  • Sprzedawca sfinksów
2002 Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów Owen Lars Joel Edgerton
  • Watto
  • Droidy bojowe
2003 8. Mila Sol George Omar Benson Miller
2003 But Manitou Abahachi Michael Herbig
2003 Country Miśki Wyclef Jean Wyclef Jean
Pracownik firmy rozbierającej budynki Jess Harnell
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Prezydent Christopher McDonald
2003 Old School Peppers Seann William Scott
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Agent w laboratorium OSS
2004 W 80 dni dookoła świata Passepartout Jackie Chan
2004 Zapłata William Dekker Serge Houde
Przedstawiciel Nexim
2005 Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów Jim Siegfried Terpoorten
  • Szpieg sprzątający
  • Dostawca pizzy
  • Włóżmitu
2005 Legenda telewizji Motocyklista Jack Black
2005 Lucky Luke Joe Dalton Eric Judor
2005 Zebra z klasą Kogut Mędrek
2008 Asterix na olimpiadzie Konowałus Santiago Segura
2008 Speed Racer Czarnoskóry reporter
Kierowca ciężarówki
2009 Janosik: Prawdziwa historia Jeden ze zbójów Jánošíka
2011 Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja Generał Cassio Tagge Don Henderson
2012 Królewna Śnieżka Grimm Danny Woodburn
2012 Niesamowity Spider-Man Rajit Ratha Irrfan Khan
2013 Hobbit: Pustkowie Smauga Alfrid Ryan Gage
2014 Hobbit: Bitwa pięciu armii Alfrid Ryan Gage
2014 Transformers: Wiek zagłady Brains Reno Wilson
2014 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie Bolivar Trask Peter Dinklage
2015 Fantastyczna Czwórka Głos w laboratoriach
2016 Alicja po drugiej stronie lustra Czas Sacha Baron Cohen
2016 Dzień Niepodległości: Odrodzenie Bordeaux Arturo del Puerto
2016 Jak zostać kotem
2016 Szajbus i pingwiny Sierżant Gosch Dave Lawson
2017 Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę Mac Digby Joshua Hoover
2017 Dziki pies Legionista
2017 Muppety na wyspie skarbów Gonzo Dave Goelz
  • Zwierzak
  • Waldorf
2017 Strażnicy Galaktyki vol. 2 Kaczor Howard Seth Green
2018 Aquaman Thomas Curry Temuera Morrison
2018 Avengers: Wojna bez granic Eitri Peter Dinklage
2018 Mowgli: Legenda dżungli Baloo Andy Serkis
2018 Więzień labiryntu: Lek na śmierć Żołnierz DRESZCZ-u
2019 Alita: Battle Angel Komentator meczów motorballa Jeff Bottoms
2019 Terminator: Mroczne przeznaczenie Wściekły mężczyzna
2020 Doktor Dolittle Doktor John Dolittle Robert Downey Jr.

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Parker Lewis nigdy nie przegrywa
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2017 Garderoba Julie Hugo Tyler Bunch

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1997 Atlantis: Zapomniane opowieści Seth
1997 Worms 2 Robale
2000 Baldur’s Gate II: Cienie Amn Korgan Krwawy Topór Bill Martin
  • Aran Linvail
  • Tiax
  • Chciwość
  • Uwięziony geniusz
  • Qadeel
  • Lisze
2000 The Longest Journey: Najdłuższa podróż Kruk Roger Raines
  • Zack Lee
    Wykrzyknik.png
  • Policjant na Grendel Avenue
2001 Baldur’s Gate II: Tron Bhaala Korgan Krwawy Topór Bill Martin
  • Elminster
  • Żołnierz Gromnira #1
2001 Empire Earth Rebeliant (Sztuka podboju)
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (demo) Psycho
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Matka Szponów Śmierci Kevin Michael Richardson
  • Roshambo
  • Simon Dudley
  • Barman Joe
2001 Głupki z kosmosu Bud
Doktor Sakarin
2001 Icewind Dale: Serce zimy Hjollder Barry Dennen
2001 Kingdom Under Fire Amaruak
  • Rick Blood
  • Moonlight
  • Keither
  • Russelant
  • Likuku
  • Gernot
  • William Demetrich
  • Lord Demetrich
  • Tan krasnoludów
  • Balon obserwacyjny (jednostka)
  • Chłop (jednostka)
  • Cieniostwór (jednostka)
  • Kapłan (jednostka)
  • Ogr (jednostka)
  • Ork (jednostka)
  • Wampir (jednostka)
  • Wojownicy
  • Wampiry
  • Ożywieńcy
  • Więzień
  • Mag-strażnik
  • Strażnik więzienia
  • Krasnoludzki strażnik
2001 Original War Michaił Bierezow
  • P.P. Griszko
  • D. N. Płatonow
  • Denis Peterson
  • Pavel Szysky
  • Lektor czytający "Biuletyn Armii Czerwonej"
  • Jeremy Sikorski
  • A. B. Caricyn
  • Andy Cornell
  • Augustin Higgins
  • Camppel
  • Dimitrij Gładkow
  • Edward Winston
  • Louis Galio
  • Ludwik Botwinow
2001 Pizza Connection 2 Burżuje
Pracownicy
2001 Pszczółka Maja: Wielka burza Eryk Skorek
2001 Sacrifice Strącony (jednostka)
  • Zwiadowca
  • Druid (jednostka)
  • Gargulec (jednostka)
  • Gammel (bohater)
2001 The Wiggles Wigglesy
  • Pustelnik
  • Profesor z klanu Jajogłowych
2001 Worms World Party Robale
2002 Dzieci Egiptu Smuk
2002 Harry Potter i Komnata Tajemnic Filius Flitwick Allan Corduner
  • Oliver Wood
  • Prawie Bezgłowy Nick
  • Zgredek
2002 Królik Bystrzak dla drugoklasisty: Misja na Ser-io Profesor Szympański
Ogoniasty
2002 Might and Magic IX Hanndl
  • Alfrigg Hafnarssen
  • Douglas
  • Wilam
  • Soundset – rozdrażniony
2002 Modi i Nanna: Sprytne smyki Olaf
  • Gnomy
  • Pomocnik kowala
2002 Pszczółka Maja: Urodzinowa niespodzianka Generał mrówek
  • Mrówkolew
  • Patyczak kolczasty
2002 Sabrina: Magiczna przygoda Salem
2002 Sabrina, nastoletnia czarownica i magiczna czapka Salem
  • Barman
  • Ankieter
  • Małpa
  • Szkielety
  • Przedstawiciel Rady Czarnoksiężników
  • Pies
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Kapitan wojsk Arthasa
  • Król góry (bohater)
  • Mistrz ostrzy (bohater)
  • Łowca demonów (bohater)
  • Kanonierzy (jednostka)
  • Tauren (jednostka)
  • Plugastwo (jednostka)
  • Neeloc Lepkkopalcy
  • Feranor Steeltoe (część kwestii)
  • Anetheron
  • Mephistroth
  • Haomarush
  • Thrall (przerywnik filmowy)
  • Ambasador #1
  • Satyry
  • Wieśniacy
  • Bandyci
  • Leśne trolle
  • Ogry
  • Gobliny saperzy
  • Mistrz ostrzy z klanu Czarnej Skały
  • Wódz łowców niewolników
  • Znachor trolli
  • Siepacz chaosu
  • Strażnik gaju pilnujący więzienia Illidana
  • Starszy strażnik
2002 Warlords: Battlecry II Grabieżca (jednostka)
2003 Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy John McAffrey
2003 Gdzie jest Nemo? Jacques
2003 Ghost Master Ściemniak
  • Boski Krzak
  • Burzoszpon
  • Haniból Lektor
  • Pan Mieciu
  • Ślepiak
  • Światowidm
  • Tępy Kastecik
  • Nastolatek przywołujący duchy
2003 Gothic II Milten Dieter Gring
  • Babo
  • Pepe
  • Dar
  • Gaan
  • Ulf
  • Till
  • Rupert
  • Valentino
  • Hodges
  • Albrecht
  • Niclas
  • Parlaf
  • Wambo
  • Sengrath
  • Draal
2003 I.G.I-2: Covert Strike Porucznik Phillip White Dan Russell
2003 Rayman 3: Hoodlum Havoc André Ken Starcevic
Gumsi
2003 Robin Hood: Legenda Sherwood Dowódcy
  • Żebracy
  • Starcy
2003 Scooby-Doo!: Piramidalna zagadka Bob Pickling Ed Furman
2003 ToCA Race Driver „Kubańczyk” Joe Sanchez Frank Rodriguez
  • Kazuo Wakayama
  • Kierowca Craig Gilbert
2003 Tymek: Niczego się nie boję! Przechodzień
2003 Warcraft III: The Frozen Throne Thrall Chris Metzen
  • Alchemik (bohater; od patcha 1.17)
  • Satyry
  • Krwawa rzeź
  • Opętany bandyta
  • Saper
  • Ogry-strażnicy klanu Kamiennej Maczugi
  • Czarnoksiężnik
2003 Wiki Wiking: Próba odwagi Faxe
2004 Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko Pingwin / Oswald C. Cobblepott
  • Przewodniczący
  • Salvador Janus
2004 Chicago 1930 Don Carmine Falcone
  • Hank O’Neill
  • Tony Cowell
  • Joe Gurney
2004 Colin McRae Rally 04 Pilot
2004 Colin McRae Rally 2005 Pilot
2004 Iniemamocni Mrożon Samuel L. Jackson
2004 Iniemamocni: Rodzinka, na którą nie ma mocnych Mrożon
Nauczyciel
2004 Podbój Rzymu Wódz Hunów
Mężczyźni Germanów
2004 Rybki z ferajny Lenny Sean Bishop
Postacie poboczne
2004 Shrek 2 Więzień #2 Charles Klausmeyer
2004 Świątynia pierwotnego zła Kryształowe lustro
Senshock
2005 Age of Empires III Old Coot
  • Sakuma Kiichirō (The Asian Dynasties)
  • Chayton Blak (The WarChiefs)
2005 Agent Hugo Rosjanin
Francuz
2005 Batman: Toksyczny chłód Prezenter pogody
Świadek #2
2005 Brothers in Arms: Road to Hill 30 Kevin „Legs” Leggett
2005 Codename: Panzers – Faza druga Hans von Gröbel Dave Cowgill
  • Jugosłowiańczyk #1
  • Brytyjski żołnierz
2005 Fenimore Fillmore: The Westerner Tom Postom
  • Misiek
  • Gruby
2005 Gothic II: Noc Kruka Bill
  • Paul
  • Rademes
  • Pardos
  • Tonak
  • Gaan
2005 Harry Potter i Czara Ognia Barty Crouch jr Sam Hazeldine
2005 Iniemamocni: Podziemne starcie Mrożon
2005 Kurczak Mały Burmistrz Dożył Niedzielan
Kierowca
2005 Madagaskar Król Julian Keith Ferguson
Lemur
2005 Słoń Benjamin: Ruch uliczny Czerwony ludzik
  • Czerwone światło
  • Guzik przy sygnalizatorze
2005 Słoń Benjamin: Zabawa w reportera Naczelnik gazety
2005 Słoń Benjamin: Zabawa w zawody Dyrektor Zwierzomił
Bruno Drzewiecki
2005 Still Life Gustav McPherson Sven Eriksson
2005 The Bard’s Tale: Opowieści Barda Gower
  • Bodb trzeci
  • Dood
  • Metalowe usta
  • Wieśniak atakujący Barda w Finstown
  • Uchodźca z Finstown #4
  • Druidzi
  • Kunal trowy
  • Mieszkańcy wiosek
2005 Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory Abrahim Zherkezhi
Gwardziści
2006 Dreamfall: The Longest Journey Kruk Roger Raines
  • Awad
  • Amanon, uczeń Garmona
  • Klient Fringe #2
  • Mężczyzna w Wati City #2
  • Strażnicy Azadi przy Wieży
2006 Epoka lodowcowa 2: Odwilż Chalikoterium Alan Tudyk
Pancernik
2006 Eragon
2006 Gothic 3 Gelford Achim Barrenstein
  • Ugo
  • Ronar
  • Merdarion
  • Fraser
  • Charles
  • Knut
  • Mitch
  • Temmy
  • Jensgar
  • Asaru
  • Russel
  • Reto
  • Hector
  • Tippler
  • Markus
  • Darmok
  • Wutras
  • Orkowie
  • Gwary (ork-wojownik)
  • Gwary (ork-herszt)
  • Głosy poboczne
2006 Heroes of Might and Magic V Dougal
  • Alyad
  • Argoth
  • Erasial
  • Veyer
  • Ugrul
  • Kapłan w intrze
2006 Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia Veyer
  • Imp przydupas
  • Zabójca
  • Kapitan
2006 Neverwinter Nights: Kingmaker Trip
  • Thaddeus Squilt
  • Stiletto
2006 Neverwinter Nights 2 Bishop Asa Seigel
2006 Paradise Strażnik rebeliantów #1
2006 Parkan II Oficer patrolu
2006 Prince of Persia: Dwa trony Książę Yuri Lowenthal
2006 Sezon na misia Boguś Chris Williams
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Policjanci
2006 Tom Clancy´s Splinter Cell: Double Agent Jamie Washington Kevin Glikmann
2007 Artur i Minimki Ochroniarz
2007 Assassin’s Creed Tamir Ammar Daraiseh
2007 Barbie pamiętniki: Szkolna tajemnica Kevin Jason Kanter
  • Milo
  • Todd
2007 Broken Sword: Anioł śmierci Ronald Maynard
  • Posterunkowy O’Halloran
  • Gangster
2007 Kurczak Mały: As w akcji! Śliski Łasic
2007 Na fali Tatsuhi Kobayashi Archie Kao
2007 Ratatuj Szczur
2007 Shrek Trzeci Szkocki kapitan
2007 Test Drive Unlimited Autostopowicz
  • Adresat
  • Policjant
  • Zleceniodawca
2007 Wiedźmin Magister Jarosław Boberek
  • Alchemik
  • Yaren Bolt
  • Szabrownik
  • Duch Kolekcjonera Kości
  • Herszt Salamandry
  • Gruby pijak
  • Starszy mężczyzna
  • Vodian
  • Szlachcic
  • Alchemik
  • Strażnik
  • Bandyta Salamandry
  • Kransoludzcy wojownicy
  • Temerski wojownik
  • Elf
  • Gość weselny
  • Wierny
  • Strażnik-kusznik
2008 Age of Conan: Hyborian Adventures Saddur
  • Donus
  • Kapłan
  • Nędzarz
  • Ninus
2008 Buzz! Brain Bender Buzz
2008 Buzz! Master Quiz Buzz
2008 Fallout 3 Stanisław Braun Dee Bradley Baker
2008 Heroes of Might and Magic V: Dark Messiah Sareth
2008 Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Khenghi
  • Pirat
  • Zabójca
  • Goblin
2008 Madagaskar 2 Król Julian Danny Jacobs
2008 Małpy w kosmosie Morda
2008 Mass Effect Morlan George Szilagyi
  • Porucznik Girard
  • Ernesto Zabaleta
  • Bramkarz
  • Krogański przywódca
2008 Piorun Gwary
2008 Quantum of Solace Generał Medrano
2008 Sam & Max: Sezon 1 Max Andrew Chaikin / William Kasten
2008 So Blonde: Blondynka w opałach Wódz Voo Doo
  • Elvis
  • Więźniowie
2009 Burnout Paradise: The Ultimate Box DJ Atomica Mark Hildreth
2009 Buzz! Świat quizów Buzz
2009 Buzz! Polskie łamigłówki Buzz
2009 Dragon Age: Początek Książę Bhelen Aeducan Wally Wingert
  • Athras
  • Kupiec w Lothering
  • Stary Tegrin
  • Dalijski łowca
  • Skrytobójca
  • Wilkołak
  • Uczony Gertek
  • Opryszek Berahta
  • Łowca
  • Elf o grzecznym głosie
2009 Empire: Total War Polscy agenci
2009 inFamous
2009 Killzone 2 Visari Brian Cox
2009 Mirror’s Edge Scyzor Tim Dale
2009 ModNation Racers Komentator
2009 NecroVisioN Narrator Jarosław Boberek
  • Dowódca
  • Narrator listów
  • Żołnierze
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Feargus Orkowe Serce
  • Drugi oficer
  • Nil Sheafrustle
  • Nassirin
  • Patrol Samargolu
  • Osi Tchaluka
2009 Odlot Alfa (niskie partie)
2009 Painkiller: Resurrection Ramiel
2009 Tom Clancy’s H.A.W.X. „Cytadela”
2009 Transformers: Zemsta upadłych Long Haul Neil Kaplan
  • Grindor
  • Breakaway
  • Komentator
  • Inżynier
  • Autoboty
  • Deceptikon
2009 Uncharted 2: Pośród złodziei Nathan Drake Nolan North
2010 Alicja w Krainie Czarów Tweedle-Dee
Tweedle-Dum
2010 Dragon Age: Początek – Przebudzenie Pierwszy Mark Meer
Zagubiony Mark Meer
2010 Mass Effect 2 Grizz
Nadkapitan Urdnotów
2010 ModNation Racers Komentator
2010 Shrek Forever Wieśniak
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Kraith
  • Duch (jednostka)
  • Bralik
2010 Toy Story 3 Sierżant R. Lee Ermey
2010 Toy Story Mania Sierżant
2010 TRON: Evolution Gibson Jensen Ackles
2010 TV Superstars Komentator
2011 1812: Serce Zimy Kuragin Jarosław Boberek
2011 Auta 2 Zygzak McQueen Keith Ferguson
2011 Battlefield 3 Faruk al-Baszir Ray Haratian
2011 Brink Żołnierz Ochrony Alex Newman
2011 Disney Universe HEX
2011 Herosi PlayStation Move Sly Cooper Kevin Miller
2011 Killzone 3 Sierżant Rico Velasquez Charles Everett
Uczony Visari Brian Cox
2011 LittleBigPlanet 2 Doktor Herbert Higginbotham Ewan Bailey
2011 nieSławny: inFamous 2 Lodowiec
Przechodnie
2011 Ratchet & Clank: 4 za jednego Pan Dinkles Steve Blum
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Louis Letrush Christopher Corey Smith
  • Omluag
  • Haldyn
  • Leontius Salvius
  • Etienne Rarnis
  • Ennis
  • Plautis
  • Salvianus
  • Ścigany
  • Łowca przygód
  • Głosy przechodniów
  • Głosy bandytów
  • Głosy Srebrnych Rąk
  • Głosy myśliwych
2011 Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Nathan Drake Nolan North
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Yarpen Zigrin Jarosław Boberek
  • Ciaran aep Easnillien
  • Dowódca patrolu
  • Pijak
  • Jorg Justus
  • Temerscy żołnierze
2012 Diablo III Paser Litton
  • Hadi
  • Izual
  • Strażnik Findal
  • Fezuul al Kazaar
  • Mieszkaniec Kaldeum
  • Poszukiwacz skarbów
  • Torturowana ofiara
  • Uchodźca
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Szalony naukowiec Jim Meskimen
Kaczor Donald Tony Anselmo
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Wade Larry Cedar
2012 PlayStation All-Stars Battle Royale Nathan Drake Nolan North
  • Sly Cooper
  • Buzz
2012 Risen 2: Mroczne wody Kostuch
2012 Uncharted: Złota Otchłań Nathan Drake Nolan North
2013 Disney Infinity Kaczor Donald Tony Anselmo
  • Roman
  • Bailey
  • Stitch
2013 God of War: Wstąpienie Akolita
  • Sługa Kastora
  • Więzień
2013 Killzone: Najemnik Uczony Visari
2013 Killzone: Shadow Fall Głos systemu komputerowego
2013 Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku Mroczne Szepty
Raelag
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie Sly Cooper Kevin Miller
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Kraith Richard Green
  • Marines
  • Duch Dominium
2014 Diablo III: Reaper of Souls Inarius
  • Gozek
  • Enkasi
2014 Hearthstone Znachor
  • Rycerz Srebrnej Dłoni
  • Bandyta Nieskornych
  • Guzzler
  • Kairn Krwawe Kopyto
  • Ragnaros Władca Ognia
  • Tauren wojownik
  • Sulfuron
  • Łamacz trumien (Wiedźmi las)
  • Szaw (Wiedźmi las)
2014 Twierdza: Krzyżowiec II Król niewolników
  • Chan
  • Sierżant Sztabowy
  • Saladyn
  • Templariusz (Templariusz i książę)
2015 Heroes of the Storm Falstad Michael Sorich
  • Balog
  • Eryk
  • Olaf
  • Ragnaros
2015 Rise of the Tomb Raider Ocalali
Strażnik miejski Kitieżu
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Zegota
Egzekutor
2015 Uncharted: Fortuna Drake’a Nathan Drake Nolan North
2016 Battlefield 1 Porucznik Whitehall David de Lautour
2016 Call of Duty: Infinite Warfare E3N „Ethan” Jeffrey Nordling
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Yarpen Zigrin Jarosław Boberek
  • Artis
  • Magister
  • Chappelle
  • Korsarz klanu Dimun
  • Maruder z Mahakamu
  • Miecznik klanu an Carite
2016 Might & Magic: Heroes VII – Trial by Fire Agrael
2016 Uncharted 4: Kres złodzieja Nathan Drake Nolan North
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Hrabia Beledal Jarosław Boberek
2017 Elex William
  • Banita
  • Cooper
  • Gerd
  • Rock
  • Sten
2017 Fortnite Bohater
2017 Horizon: Zero Dawn Ted Faro Lloyd Owen
  • Lahavis
  • Herold Miasta Słońca
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 Kaczor Howard
  • Chipmunk Hunk
  • Venom
2017 The LEGO Ninjago Movie – Gra wideo Generał
2017 StarCraft: Remastered Duch (jednostka) Chris Metzen
Incubus Daggoth
2017 Wiedza to potęga Max Tom Dussek
2018 Detroit: Become Human Telefonista
2018 LEGO Iniemamocni Mrożon John Eric Bentley
2018 Marvel’s Spider-Man: Silver Lining Zamordowany mężczyzna (Silver Lining)
2018 Wiedza to potęga: Dekady Max Tom Dussek
2018 Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści Falbeson Jarosław Boberek
  • Keltulis
  • Krasnolud z klanu Hooga
2019 Death Stranding Nestor Armin Shimerman
2019 Monkey King: Hero is Back Dasheng
Cień Dashenga
2020 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Król Neptun John O'Hurley
2020 Warcraft III: Reforged Kanonierzy (jednostka)
Strażnik królewski (jednostka)

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 101 dalmatyńczyków Sierżant Czmych
2002 Piękna i Bestia
2002 Władca pierścieni Gollum / Sméagol Peter Woodthorpe
2003 Spirited Away: W krainie bogów Pracownik łaźni
2004 Kroniki Riddicka: Mroczna furia Najemnik
Komputer pokładowy
2005 Ruchomy zamek Hauru Kalcyfer Tatsuya Gashuin
2009 Ed, Edd i Eddy: Wielkie kino Ed Matt Hill
2012 Kopciuszek Kajtek James MacDonald
2018 Iniemamocni 2

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Mała syrenka Da Shrimp David L. Lander
Rekinianin #1 (odc. 2)
1999 Ed, Edd i Eddy Ed Matt Hill
2000 Dilbert Leonard
2003 Gwiezdne wojny: Wojny klonów Daakman Barrek (odc. 20) Daran Norris
Żołnierz-klon (odc. 17) André Sogliuzzo
2005 Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster
Megas XLR Olbrzym
  • Florxin
  • Gayven
  • Tolbit
Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! Gibson Tom Kenny
2006 Batman: Animacje
Ben 10 Fantom Steve Blum
  • Dzikie Pnącze (II i III seria)
  • Upchuck (III seria)
  • Zombozo (odc. 9)
  • Pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
  • Narrator (odc. 17)
  • Slix Vigma (odc. 18)
  • Ishiyama (odc. 32)
  • Ogniomiotacz (odc. 34)
2007 Fineasz i Ferb Norm John Viener
  • Irving
  • Roger Dundersztyc (odc. 6b)
  • Ochrypły głos Fretki (odc. 8a)
  • Pracownik firmy Chichot Hieny (odc. 8b)
  • Boski Bobby (odc. 14, 88a, 115a, 120)
  • Strażnik (odc. 16)
  • Kosmita (odc. 17)
  • Lektor telezakupów (odc. 18b)
  • Konk (odc. 19a)
  • Głos (odc. 20)
  • Wieśniak (odc. 22a)
  • Pepe Brown (odc. 22b)
  • Rejestrujący uczestników festynu naukowego (odc. 23a)
  • Sędzia na festynie naukowym #1 (odc. 23a)
  • Barman (odc. 24)
  • Wujek Malik (odc. 46a)
  • Kolędnik (odc. 48)
  • Kujon (odc. 50a)
  • Wilbur Wilkins (odc. 50a)
  • Kuzyn Ferba (odc. 51a)
  • Khaka Peü Peü (odc. 53)
  • Alojzy "Rodney" von Roddenstein (odc. 55b, 96b, 110a, 114a)
  • Poszukiwacz złota (odc. 57a)
  • Kosmitoinator (odc. 58b)
  • Fan Maxa Modema (odc. 58b)
  • Przechodzień (odc. 58b)
  • Jeff McGarland (odc. 59)
  • Pracownik hotelowy (odc. 60)
  • Pan Johnson (odc. 66a)
  • Spiker mówiący tytuł serialu "El Matador de Amor" (odc. 67a)
  • Konstruktor ogromnego pryzmatu (odc. 67b)
  • Prototyp głowy Norma (odc. 71a)
  • Pacjent psychiatry (odc. 71b)
  • Kłusownik (odc. 72a)
  • Lodziarz (odc. 72b)
  • Dan Povenmire (odc. 73a, 126)
  • Entomolog (odc. 75a)
  • Klient z menu (odc. 75b)
  • Brodaty klient (odc. 75b)
  • Greg LeMond (odc. 76b)
  • Profesor Ross Eforp (odc. 77)
  • Szef firmy (odc. 78a)
  • Doktor Kolo Krótki (odc. 78b)
  • Andre Guibald (odc. 83b)
  • Klimpaloon (odc. 83b)
  • Elf (odc. 88b)
  • Właściciel lusterek (odc. 89a)
  • Mężczyzna w balonie (odc. 89a)
  • Policjant (odc. 89a)
  • Doktor w pralni (odc. 89b)
  • Przedstawiciel "prawostronnych" mieszkańców Drusselsteinu (odc. 90a)
  • Hik (odc. 92)
  • Sprzedawca rzadkiej figurki Kaczki Momo (odc. 94b)
  • Pepe (kasłania w odc. 97)
  • Członek Plecakoszwadronu (odc. 99b)
  • Dave (sprzedawca aparatów) (odc. 102a)
  • Jeff „Swampy” Marsh (odc. 103b)
  • Obserwator ptaków (odc. 104a)
  • Klient restauracji (odc. 107a)
  • Morg (odc. 107b)
  • Lodziarz Mike (odc. 108)
  • Kierujący ruchem (odc. 110a)
  • Dudziarz (odc. 114a)
  • Pułkownik Concorde Sokokartonikowy (odc. 118)
  • Urzędnicy (odc. 119a)
  • Floyd (odc. 121a, 136-137)
  • Gordon (odc. 129-130)
  • Mężczyzna podważający sens zmieniania się w Dundersztyca #2 (odc. 129-130)
  • Mężczyzna szukający informacji (odc. 129-130)
  • Sufler podpowiadający narratorowi w czołówce (odc. 131-132)
  • Blatto (odc. 131-132)
  • Harry (odc. 136-137)
2007 Reggae Rabbits Amerykański pilot
  • Babcia
  • Bezdomny
    Wykrzyknik.png
  • Bóg
  • Chirurg plastyczny
  • Ciocia
  • Czarny
  • Herman
  • Inkwizytor #1
  • Inkwizytor #2
  • Karaluch
  • Kobieta w TV
  • Koszmar z ulicy Łączkowej
  • Kryśka
  • Lord Vacek
  • Mężczyzna w TV
  • Ogórek
  • Pan Czacha
  • Pomarańczowy gość
  • Prezenter TV
  • Reporter
  • Rosyjski szpieg
  • Terrorysta
  • Wirujący Holender
2008 Troo Karłowski „Duży”
  • Łysy
  • Mały
  • Narrator
  • Dozorca Szufla
  • Dyrektor
  • Ojciec Troo
  • Ekolog
  • Ksiądz
Szarlotka i przyjaciele Albert
  • Miecio
  • Postacie poboczne
2009 Niezwykłe przypadki Flapjacka Loli Burta Jeff Bennett
  • Ben Bujda
  • Bosman
  • Klient Baryłki
  • Król Morza
  • Marynarz
  • Piraci
  • Sierota
  • Lady Nadziana
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Mongal Gary Anthony Williams
NABU – lord chaosu
2011 Generator Rex Peter Meechum (odc. 2, 55, 57, 59-60) Wil Wheaton
  • Łowca Cain (odc. 8, 33, 58)
  • Knykieć (odc. 13)
Pora na przygodę! Królewna Grudkowego Kosmosu Pendleton Ward
  • Góra (odc. 5b)
  • Elektroidy (odc. 5b)
  • Żaba (odc. 6a)
  • stary czarodziej (odc. 6a)
  • Ognista traszka (odc. 8b)
  • Gork (odc. 9b)
  • Król Zły (odc. 26a, 52b-53b, 85b, 109b, n132a)
  • Marcelina pod postacią demona (odc. 40a)
  • Koń (odc. 43b)
  • Rikardio (odc. 49b)
  • Balonowy Strażnik (odc. 51b, 52b)
  • Wielki Los (odc. 53a-53b, 109b)
  • Kosmiczna Sowa (odc. 53b, 94b)
  • Książę Grudkowego Kosmosu (odc. 55b, 81a, 114a)
  • Randy (odc. 56b)
  • Piotr Sasafrass (odc. 63a)
  • Kee-Oth (odc. 73a-73b)
  • Czarodziej Traw (odc. 76b, 123b)
  • Bella Noche (odc. 77b)
  • Darren (odc. 82a)
  • król wampirów (odc. 100a, 102ab)
  • Bananowy Strażnik (odc. 114b)
2015 BoJack Horseman Narrator audiobooka George Takei
  • Szef kartelu narkotykowego (odc. 1)
  • Barman (odc. 2)
  • Reżyser Rozbrykanych (odc. 3)
  • Lemur (odc. 3)
  • Jogger (odc. 4)
  • Audiobook (odc. 13)
  • Głos radia (odc. 14)
Między nami, misiami Charlie Jason Lee
2016 Totalna Porażka: Wariacki wyścig Geoff Dan Petronijevic
2017 Brickleberry Connie Cunaman Roger Black
  • Szop
  • Alan Cunaman
  • Barman
  • Paco


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
1995 Mała syrenka (serial) Partie wokalne Da Shrimpa
2007 Fineasz i Ferb
2012 Kopciuszek Partie wokalne Kajtka

Twórca dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Funkcja Studio
2015 Fantastyczna Czwórka Reżyseria Studio Sonica / Mafilm Audio Kft.
2016 Jak zostać kotem Studio PRL
2018 Więzień labiryntu: Lek na śmierć Studio Sonica
2019 Terminator: Mroczne przeznaczenie

Gry komputerowe

Rok Tytuł Funkcja Studio
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Reżyseria Studio FX
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Start International Polska
2010 God of War: Duch Sparty Studio PRL
2010 Start the Party!
2011 Killzone 3
2011 SOCOM: Polskie siły specjalne
2011 Uncharted 3: Oszustwo Drake’a
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana
2018 Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.