Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement


Janusz Wituch (ur. 13 listopada 1968 roku w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor dubbingowy, teatralny.

Biografia

W teatrze zadebiutował 24 października 1990 roku w sztuce Fredraszki Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Englerta, w rolach Janusza i Rafała. W 1991 roku ukończył wydział aktorski na PWST w Warszawie. W tymże roku zaczął występować na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie, z którym był związany do 2002 roku.

Przed kamerą występuje bardzo sporadycznie, m.in. w filmie U pana Boga w ogródku. Od połowy lat 90. udziela się jako aktor w dubbingu oraz w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1994 Prowincjonalne życie
1996 Dwaj zgryźliwi tetrycy Prezenter pogody Steve Cochran
1996 Frankie i Johnny Peter Glen Plummer
1996 Okruchy dnia Ayres
1996 Uwolnić orkę Dwight Mercer Mykelti Williamson
1997 Batman i Robin
1997 Uwolnić orkę 2 Dwight Mercer Mykelti Williamson
1999 Wielki Joe
2000 Król sokołów Iver Jiří Langmajer
2001 Mali agenci Devlin George Clooney
  • Ojciec chłopca dokuczającego Juniemu
  • Donnagon (we wspomnieniu Gregoria)
2001 Quo vadis Gwary
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Dowódca straży egipskiej Mohamed Nesrate
  • Klient sklepu na pustyni
  • Pirat
  • Robotnik #2
  • Przechodzień koło Sfinksa #2
  • Legionista dający znak do strzału
  • Sprzedawca sfinksów
2003 Country Miśki Postać z kreskówki #2
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Ochroniarz córki prezydenta #3 Mark Turner
Magnetor-kelner na przyjęciu Troy Robinson
2003 Old School Frank „Franko-Chlanko” Ricard Will Ferrell
2003 The Ring
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Devlin George Clooney
Agent w OSS #1
2004 RRRrrrr!!! Adam
Żołnierz amerykański
2004 W 80 dni dookoła świata
2004 Wygraj randkę! George Ruddy Stephen Tobolowsky
2004 Zapłata Agent Klein Michael C. Hall
2005 Fantastyczna Czwórka Lekarz Sue
2005 Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów MadPax
2005 Lucky Luke
2005 Przetrwać święta Chad K. Troy Zestos
2005 Rekin i Lava: Przygoda w 3D Tata Maksa David Arquette
2005 Terminal
2005 Zebra z klasą Listonosz Caspar Poyck
2005 Żony ze Stepford Hank Mike White
2006 Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa Filip, koń Edmunda Philip Steuer
2007 Za linią wroga II: Oś zła Adair T. Manning Peter Coyote
2007 Złoty kompas Strażnik
2008 Sekret Lee Brower Lee Brower
John Hagelin John Hagelin
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Gryfek Warwick Davis
Reginald Cattermole Steffan Rhodri
2010 Ostatni władca wiatru
2010 Zemsta futrzaków
2011 Giganci ze stali
2011 Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja Komandor Nahdonnis Praji George Roubicek
  • Siward Cass
  • Theron Nett
2011 Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje Wes Janson Ian Liston
  • Tamizander Rey
  • Tigran Jamiro
  • Pilot Skrzydlatej Straży na Bespinie
2011 Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi Jhoff Adam Bareham
Oficer imperialny
2012 Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości Jeden z generałów
2012 Avengers Agent TARCZ-y
2012 Królewna Śnieżka
2012 Niesamowity Spider-Man Richard Parker Campbell Scott
Pasażer metra Jay Caputo
2013 Gra Endera
2013 Jeździec znikąd
2013 Oz: Wielki i potężny Ojciec dziewczynki na wózku Ralph Lister
Manczkin
2013 Thor: Mroczny świat
2013 Życie Pi Spiker radiowy
2014 Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz Trener Steve’a
2014 Niesamowity Spider-Man 2 Richard Parker Campbell Scott
2014 Strażnicy Galaktyki Łowca
2014 Transformers: Wiek zagłady Kierownik robót w Arktyce Glenn Keogh
Spiker
2015 Ant-Man
2015 Exodus: Bogowie i królowie Asystent
2015 Kopciuszek
2015 Kraina jutra
2016 Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Prezenter
2016 BFG: Bardzo Fajny Gigant
2016 Bogowie Egiptu Starszy Bek (narrator) Lindsay Farris (głos)
2016 Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
2016 Łotr 1: Gwiezdne wojny – Historie
2016 Łowca i Królowa Lodu Gryff Rob Brydon
2016 Mój przyjaciel smok Kierowca autobusu Geoff Naylor
2016 Osobliwy dom pani Peregrine Pan Gleeson Scott Handy
Komentator meczu
2016 Tarzan: Legenda
2016 X-Men: Apocalypse Aktor
Głos w wiadomościach
2017 Boy 7 Premier Sassen Hans Dagelet
2017 Captain America: Pierwsze starcie Sierżant Duffy Damon Driver
2017 Monster Trucks Funkcjonariusz Ryan Cowie
2017 Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara Członek załogi Sparrowa
2017 Spider-Man: Homecoming Cobbwell Tunde Adebimpe
2017 Wonder Woman Fotograf Pat Abernethy
Niemiecki generał
2017 Wrota bohaterów Podskarbi Aruna Tao Chen
  • Żołnierz Aruna
  • Żołnierz Sulin
2017 Zamiana Trener badmintona Mark Hickox
2018 Bella i Sebastian 3 Nauczyciel Olivier Bouana
2018 Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie Oficer imperialny
2018 Kronika świąteczna Larry Glen McDonald
2018 Krzysiu, gdzie jesteś? Policjant Bobby Matt Berry
2018 Maria Magdalena Jan Zohar Shtrauss
2018 Mary Poppins powraca
2018 Patryk Właściciel klitki
2018 Paweł, apostoł Chrystusa Eubulus Kenneth Spiteri
2018 Robin Hood: Początek
2019 Niewidzialny chłopak: Nowa generacja Lubanowski Daniel Vivian
Bandzior
2019 Rodzina od zaraz
2019 X-Men: Mroczna Phoenix Prezydent USA Brian d'Arcy James
Członek MCU
2020 Sonic: Szybki jak błyskawica Dowódca sił powietrznych Michael Hogan

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Mściciel na harleyu Reno Raines / Vince Black Lorenzo Lamas
1996 Parker Lewis nigdy nie przegrywa
1997 Star Trek: Voyager Jaret Otel Andrew Hill Newman
2001 Para nie do pary Rob Tom Gallop
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2012 Przygody Sary Jane (teleTOON+) Kapitan Tybo (odc. 24) Nicholas Briggs
Pani White Eddie Marsan
2015 Mike i Molly Andre Lamont Thompson
2016 Szkoła rocka David Kwan James Kyson
Kodiak Joe Adam J. Sloan
2016 Zoey 101 Lektor filmu dokumentalnego (odc. 7)
  • Ojciec Quinn (odc. 23)
  • Trener Peters (odc. 36)
2018 Alexa i Katie Dave Mendoza Eddie Shin
2018 Chilling Adventures of Sabrina Pan Kinkle Christopher Rosamond
  • Wujek Jessie / Apophis
  • Jeden z Trójcy
  • Salem
2019 Star Wars: The Mandalorian Mieszkaniec Mos Pelgo (odc. 9) Dieterich Gray

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2001 Baldur’s Gate II: Tron Bhaala Cyric Mark Meer
  • Kapłan Waukeen
  • Mnich z Amkethran #1
2001 Empire Earth Filotas
  • Delfin
  • Achilles
  • Prorok
  • Karaterus
  • Spiskowiec
  • Posłaniec Delfina
  • Minucjusz Termus (Sztuka podboju)
  • Komendant stoczni (Sztuka podboju)
  • Hrabia Holck
  • Senator Mediolanum (Sztuka podboju)
  • Obywatele
  • Książę Friedrich
  • Rosyjski dowódca
  • Dowódca moskiewskiego garnizonu
  • Marszałek Palutkin
  • Doktor Kwai Sung (Sztuka podboju)
2001 Icewind Dale: Serce zimy Wylfden Ron Perlman
2002 Gothic Cor Kalom
  • Kruk
  • Dexter
  • Zły
  • Baal Parvez
  • Kyle
  • Roscoe
  • Sharky
  • Pyrokar
2002 Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death Gelu
  • Trener Gelu
  • Sandro (kampania „Ulotna moc”)
  • Yog (kampania „Narodziny barbarzyńcy”)
2002 Królik Bystrzak dla zerówki: Lot do Balonii Kosz
2002 Might and Magic IX Zygmund Spięty
  • Ake Esbjornssen
  • Narrator sztuki „Śmierć cesarza Trislana”
  • Soundset – szczęśliwy
2002 Scooby-Doo!: Strachy na lachy Sir Lacksalot Michael Greco
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Ambasador #2
2002 Warlords: Battlecry II Bohater – Człowiek
  • Jeździec (jednostka)
  • Wilczy jeździec (jednostka)
  • Mroczny łucznik (jednostka)
  • Diablik (jednostka)
2003 Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy Meksykanie
Przeciwnicy
2003 Colin McRae Rally 3 Pilot
2003 Droga do Indii Fred Reynolds
Rykszasz
2003 Etherlords II Krogerd, Młot Wschodu
  • Handlarz Esmour
  • Deavan, Strażnik Źródła
  • Nadan, strażnik południowej bramy Czarnociernia
  • Esmond, strażnik południowej bramy Złotego Jesionu
  • Velon
  • Larmus
  • Sofnir
  • Reginald
  • Atri
  • Kervis
  • Gregor
  • Hartvig
  • Trupi rzeźnik
  • Nauczyciel Agmund
  • Nauczyciel Lodin
  • Nauczyciel Beta-100B
2003 Gdzie jest Nemo? Luzak
2003 Gothic II Garond
  • Constantino
  • Sędzia
  • Karras
  • Bengar
  • Serpentes
  • Jan
  • Daron
  • Gerbrandt
  • Rumbold
  • Gunnar
  • Geppert
  • Joe
  • Rick
2003 I.G.I-2: Covert Strike Jach Priboi Khaled Al Malki
Przewodnik
2003 Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide Xanos Messarmos
  • Tymofarrar
  • Soundset - mistrz podchodów
2003 Robin Hood: Legenda Sherwood Guy z Guisbourne
  • Allan
  • Kusznicy
2003 ToCA Race Driver Ryan McKane Chris Meyer
2003 Tymek: Niczego się nie boję! Tata Tymka
2003 Warcraft III: The Frozen Throne Mechanik (bohater; od patcha 1.15)
2004 Alone in the Dark: Koszmar powraca Len
  • Głos Hecatonchres
  • Ranny
2004 Atomówki: Atak klonów straszliwego Mojo Jojo Prezenter wiadomości
2004 Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską Karakan Roger Jackson
2004 Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko Batman / Bruce Wayne
2004 Disciples II: Bunt elfów Strażnik
Geintel
2004 Matmoludki: Wysokogórska łamigłówka Matmoludki
2004 Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark Daelan Czerwony Tygrys
  • Wódz Imloth
  • Ferron
  • Żniwiarz
  • Drow kultysta
2004 Scooby-Doo! 2: Potwory na gigancie Poszukiwacz złota Rob Paulsen
2004 Świątynia pierwotnego zła Najwyższy kapłan Kelno
  • Wariat
  • Lord Burmistrz Greyhawk
  • Ocalały z karawany
  • Strażnik Glabrezu
2004 ToCA Race Driver 2 Rick Irving
2005 Age of Empires III John Black Michael Bell
  • Wódz Azteków
  • Więzień
2005 Batman: Toksyczny chłód Batman / Bruce Wayne
2005 Brothers in Arms: Road to Hill 30 Samuel Corrion Mike Neumann
Boyd
2005 Comanche 4 Rosyjska straż graniczna
2005 Delta Force: Helikopter w ogniu Żołnierz #4
2005 Garfield Jon Arbuckle
2005 Gothic II: Noc Kruka Kruk
  • Riordian
  • Erol
  • Emilio
  • Logan
  • Matt
  • Crimson
  • Bengar
  • Daron
  • Constantino
2005 Immortal Cities: Children of the Nile Mężczyźni z klasy wyższej #5
2005 Mumia Ardeth
2005 Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa Ginarbik
Centaury
2005 Słoń Benjamin: Ruch uliczny Sierżant Ostrożny
  • Zielone światło
  • Zielony ludzik
  • Piosenka światełek
2005 Słoń Benjamin: Zabawa w zawody Olek Kotwica
2005 Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory William Redding Thor Bishopric
Najemnicy
2006 Cezar IV Plebejusze
  • Protestujący
  • Uczeni
  • Wydobywcy marmuru
  • Cieśle
2006 Epoka lodowcowa 2: Odwilż Leniwiec-kucharz
Sęp
2006 Eragon Mieszkaniec Daret
Żołnierze
2006 Heroes of Might and Magic V Kapłan
  • Gilraen
  • Stephan
  • Sir Tomas
  • Kenald
2006 Neverwinter Nights 2 Sir Grayson Danny Burstein
  • Głos w archiwum
  • Żołnierz z Fortu Locke
2006 Rise of Nations: Rise of Legends Puiitore
  • Upadły kapłan
  • Doża
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Żołnierze
2006 Viva Piñata Jardiniero
Ivor
2006 Warhammer: Mark of Chaos Narrator w kampani Imperium
Czarodziej Jadeitowego Kolegium (bohater)
2007 Shrek Trzeci Barry
  • Aktorzy w stroju ogra
  • Uczeń akademii rycerskiej
2007 Wiedźmin Lambert Janusz Wituch
  • Świadek koronny
  • Zabójcy
  • Bandyci Salamandry
  • Kuzyn Corbin
  • Mag Salamandry
  • Kędziorek
  • Konfident
  • Najemnicy
  • Tajemniczy szlachcic
  • Szlachcic
  • Oprychy
2008 Asterix na olimpiadzie Oglądajdivix
  • Komentator zawodów
  • Konowałus
2008 Brothers in Arms: Hell’s Highway Jacob Campbell
  • Mac
  • Doran
2008 Mass Effect Vigil David Shaughnessy
  • Fai Dan
  • Nadajnik
  • Głos konsoli
  • Zabójca
  • Bywalec
2008 Quantum of Solace Delta Jeden
2008 Rise & Fall: Civilizations at War Ptolemeusz
Posłaniec
2008 So Blonde: Blondynka w opałach Nacho
  • Razzo
  • Siepacze Jednookiego
  • Strażnik obozu jenieckiego (jedna kwestia)
  • Strażnik wodza
2008 WALL·E Gwary
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Kanclerz Publius
Otho
2009 Colin McRae: DiRT 2 Mohammed Ben Sulayem Mohammed Ben Sulayem
2009 Dragon Age: Początek Arl Eamon Guerrin Graham McTavish
  • Frandlin Ivo
  • Mistrz Ignacio
  • Paedan
  • Sir Otto
  • Varathorn
  • Uzdrowiciel Veras
  • Chasynd
  • Obrabowany elf
  • Przywódca bandytów
  • Strażnik bramy
  • Człowiek o mądrym głosie
  • Posłaniec
  • Elf o mądrym głosie
  • Elf o mądrym tajemniczym głosie
2009 Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów Kretoświniaki
2009 Fantasy Wars: Złota edycja Ser Leviego (Przymierze Elfów)
  • Hexer (Przymierze Elfów)
  • Kupiec Erich (Przymierze Elfów)
  • Mroczny Mag Leorando (Przymierze Elfów)
  • Merchant
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Grykk od Sztandaru
  • Jan Buckman
  • Fineasz
  • Redfeyer
  • Danley
  • Jon Archen
2009 Tom Clancy’s EndWar Jednostki wojskowe
2010 Arcania: Gothic 4 Lord Hagen Wolff von Lindenau
Thorus
2010 Mass Effect 2 Veetor'Nara John Ullyatt
  • Funkcjonariusz Tammer
  • Shisk
  • Głosy robotów bojowych
  • Załogant Hadley
  • Rozbitek z Hugo Gernsbacka
  • WI promu
2010 Shrek Forever Świnka
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Feniks
  • Zainfekowany Marine (jednostka)
  • Naukowiec
2011 Brink Żołnierz Ruchu Oporu Ryan McCluskey
2011 Disciples III: Wskrzeszenie Mizrael
2011 Killzone 3 Gottman
  • Helghaści
  • Żołnierze ISA
2011 League of Legends Heimerdinger Dennis Collins Johnson
  • Cybernetyczny Ezreal (dawniej; męski głos)
  • Corki
  • Twitch
  • Xin Zhao
2011 Ratchet & Clank: 4 za jednego Pan Zurkon (Strażnik)
2011 Resistance 3 Arthur Patrick Seitz
Dale J. D. Cullum
2011 Scooby-Doo! Pierwsze strachy Trener Hayes Cam Clarke
Kapitan Sinobrody Fred Tatasciore
2011 SOCOM: Polskie siły specjalne Dowódca (multiplayer)
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim J’Kier André Sogliuzzo
  • Kharjo
  • Vasha
  • Ri’saad
  • J’Zargo
  • Ma’randru-jo
  • Kesh Nieskalany
  • M’aiq Kłamca
  • Inni khajiitowie
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Vencel Pugg Janusz Wituch
  • Erwin
  • Farid
  • Malek
  • Mael
  • Oprawca
  • Posłaniec
  • Dalum
  • Kupiec
2012 Antek Mężczyzna #2 Janusz Wituch
2012 ArcaniA: Upadek Setarrif Lord Hagen Wolff von Lindenau
  • Tralok
  • Terek
2012 Diablo III Strażnik Sarth
  • Mieszkaniec Tristram
  • Ranny człowiek
  • Ranny strażnik
  • Zdesperowany mieszkaniec wioski
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Gremlin Sztywniak
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Mechanik
  • Kierowca
  • Mężczyzna w Vixen Club
  • Ochroniarz
  • Widz walki
  • Sprzedawcy w Chinatown
  • Wsiór
2012 Scooby-Doo! Nawiedzone bagno Sergio Dupont Jim Cummings
2013 Ratchet & Clank: Załoga Q Pan Zurkon
2012 Risen 2: Mroczne wody Hanu
  • Daiki
  • Masaru
2013 Battlefield 4
2013 Disney Infinity Generał Grievous Matthew Wood
2013 Puppeteer Królik Timothy Walson
2013 Ratchet & Clank: NEXUS Pan Zurkon Marc Graue
2013 Samoloty Charlie Tango
Postacie poboczne
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie Byk (strażnik) Patrick Seitz
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Naukowiec
2013 Wonderbook: Detektyw Diggs Niewidzialny typ
2014 Company of Heroes 2 Radziecki żołnierz
Członek Legionów Wschodnich
2014 Enemy Front Żołnierze AK
2014 Hearthstone Klonowat Zenek (Projekt Hukatomba)
Śmierciobot (Projekt Hukatomba)
2014 Sunset Overdrive Fizzcobot
Parch strzelec
2015 Battlefield Hardline Policjanci
2015 Dying Light Faruk
2015 Rise of the Tomb Raider Atlas de Mornay
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Fenix (jednostka)
Miraż
2015 The Order: 1886 Inspektor
Żołnierze
2016 Dishonored 2 Pracownicy
2016 Dying Light: The Following Ercan
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Kapłan Wiecznego Ognia Janusz Wituch
  • Ciaran aep Easnillien
  • Saper
  • Milton de Peyrac Peyran
  • Nivellen
2016 LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Żołnierze Ruchu Oporu
Handlarz
2016 Ratchet & Clank Pan Zurkon
2016 Titanfall 2 Generał Marder Nicholas Guest
2016 Uncharted 4: Kres złodzieja Najemnicy Shorline
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Milton de Peyrac-Peyran Janusz Wituch
2016 Worms W.M.D Robale (męski głos)
2017 Dishonored: Death of the Outsider Bezocy
Pracownicy
2017 Horizon Zero Dawn Strażnicy Oseramów
  • Vashad
  • Jarm
  • Jom
2017 Star Wars: Battlefront II Rebelianci
Żołnierz Ruchu Oporu
2017 Syberia 3 Kowal Youkoli Jacques Herlin
  • Prawnik
  • Rybak
  • Lekarz
2018 LEGO DC Super-Villains: Złoczyńcy Riddler Wally Wingert
Desaad Dee Bradley Baker
2018 Marvel’s Spider-Man Jefferson Davis Russell Richardson
2018 Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści Kupiec Janusz Wituch
Mieszczanin Janusz Wituch
2019 RAGE 2 Pan Killer Tony Alvarez
2019 Star Wars: Jedi – Upadły zakon Greez Dritus Daniel Roebuck
2020 Ghost of Tsushima Wieśniacy
Mnich
2020 Legends of Runeterra Heimerdinger
2020 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Skorupin Tim Conway (mat. archiw.)

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2002 Władca pierścieni Déagol Anthony Daniels
Elrond André Morell
2004 Kaena: Zagłada światów
2004 Van Helsing: Londyńskie zlecenie Strażnik pałacowy Scott Mosenson
Mieszkaniec Londynu
2005 Ruchomy zamek Hauru Żołnierz
Kierowca powozu
2009 Ed, Edd i Eddy: Wielkie kino Eddy Tony Sampson
2009 Osiem szalonych nocy
2014 Odlotowe agentki! Film
2014 Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu Głos powitalny miasta WWE
Tata małego chłopca
2016 Bociany
2016 Mrówka Z Brygadzista Grant Shaud
2016 Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig El Torito Mascarita Dorada
2016 Zakwakani Klucha
2017 Emotki: Film

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Mała syrenka komendant Shabada (odc. 25) Jim Cummings
1996 Duckman Richard David Duchovny
Iggy Catalpa Eddie Deezen
1997 Batman
1998 Laboratorium Dextera
1998 Teknoman Louis
1999 Ed, Edd i Eddy Eddy Tony Sampson
2000 Beavis i Butt-head Beavis Mike Judge
2000 Dilbert Śmieciarz Maurice LaMarche
2001 Miasteczko South Park (Wizja Jeden) Pan Mackey Trey Parker
Peter Trey Parker
2002 Samuraj Jack Ojciec Clyde Kusatsu
2003 Gwiezdne wojny: Wojny klonów Generał Grievous (odc. 21-22, 24-25) Richard McGonagle
  • Even Piell (odc. 21)
  • Droid (odc. 22)
2003 Shin-chan
2004 Mała syrenka (DCVI) Rekinianin #1 (odc. 2)
2005 Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster Jackie Kaktus Phil LaMarr
2005 Megas XLR Zerek
  • Komentator teleturnieju Bot Wars
  • Głos statku obcych
2005 Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! Otto Clancy Brown
2006 Batman: Animacje Pingwin (odc. 57-96, 109) Paul Williams
Hamilton Hill Lloyd Bochner
2006 Ben 10 Szybcior Jim Ward
  • Szara Materia
  • Mucha
  • Policjant
  • Mały Czteroręki (odc. 42)
  • Jeden ze zbirów (odc. 45)
  • Dzikie Pnącze (IV seria)
2007 Fineasz i Ferb Spiker Rick (odc. 2a) Brian Phelps
  • Strażnik parku (odc. 1b)
  • Szwajcar (odc. 2b)
  • Dennis (odc. 15a)
2009 Niezwykłe przypadki Flapjacka Portowa Wiedźma Daran Norris
  • Czarnobrody
  • Klient Baryłki
  • Nadzorca niewolników
  • Pierwszy oficer
  • Scoops Penington
  • Sierota
  • Wioślarz
  • Żart MCKawał
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Jonah Hex Phil Morris
  • Craddock / Gentleman Ghost
  • Wódz plemienia nietoperzy (odc. 22)
  • Babyface (odc. 16, 61)
  • Pingwin (odc. 30, 42, 51, 55)
  • False Face (odc. 31)
  • Dr Ecks (odc. 33)
  • Doktor Sivana (odc. 36, 52)
  • Phantom Stranger (odc. 37)
  • Dr Achilles Milo (odc. 38)
  • Starro (odc. 39)
  • Heatwave (odc. 41)
  • Booster Gold (odc. 54, 58)
  • Tattooed Man (odc. 56)
  • Mister Mxyzptlk (odc. 57)
  • Hellgrammite (odc. 58)
  • Megaman (odc. 64)
  • Bat-Mite (odc. 65)
  • Theodeore Knight / Starman (odc. 64)
  • Tuftan (odc. 53)
2011 Generator Rex Biowilk Troy Baker
  • Wołkow (odc. 14)
  • Doktor Fell (odc. 19)
  • Agent Green Fist (odc. 29)
  • Anthony Haden-Scott (odc. 57)
2011 Pora na przygodę! Joshua ojciec Jake'a (niektóre odcinki) Kent Osborne
  • Lenny (odc. 1b)
  • Szeryf (odc. 10b)
  • Eberhardt (odc. 11a)
  • Władca Zagadek (odc. 12b)
  • Bartłomiej Robak (odc. 12b)
  • Cynamonek (odc. 17a, 19b, 57b, 62b)
  • Jermaine (odc. 17b)
  • Glob (odc. 47a, 86b, 95a, 116a)
  • Czajnik (odc. 49b)
  • Bóbr Lenny (odc. 54b)
  • Pan Lis (odc. 56a, 123b-124a, 128a)
  • Leśny Czarodziej (odc. 62a)
  • kruk Mai (odc. 68b)
  • Stary Plops (odc. 70a)
  • Strażnik Królewskiej Obietnicy (odc. 70b)
  • Jasiu (odc. 78b)
  • 7718 (odc. 92a)
  • Duch Lasu (odc. 111a)
  • Roy (odc. 111b)
  • Lodowy Książę (odc. 114a)
2014 Steven Universe Peedee Atticus Shaffer
Burmistrz Dewey (Studio Sonica) Joel Hodgson
2014 Wujcio Dobra Rada
2015 Między nami, misiami
2015 Transformers: Robots in Disguise Quillfire
  • Slashmark
  • Ped
  • Divebomb
2016 Archer Pan Rompers (odc. 80-81) Randy Havens
  • Carlos
  • Javi
  • „Paddy”
  • Prawnik Trinette (odc. 14)
  • Szef porywaczy (odc. 20)
  • Koroner (odc. 90)
2016 Krudowie u zarania dziejów Przynęta
2016 Overwatch Członek bandy Los Muertos #5
2017 Big Mouth Marty Glouberman Richard Kind
2017 Brickleberry Pat Sajak
2017 Dzień, w którym Heniś poznał...
2017 Magiczne magiimiecze Zombie-dyniowy magiimiecz Kyle A. Carozza
  • Prug
  • Nohyas
  • Kpiąco-drwiący magiimiecz
  • Neddy von Tłuczek (odc. 16, 25)
  • Papużotnący magiimiecz
  • Zidan Dodrzwi (odc. 26)
  • Flonk
2017 OK K.O.! Po prostu walcz Pan Logiczny James Urbaniak
2017 The Seven Deadly Sins Doktor Dana Tomoyuki Shimura
Cain Barzad Takashi Inagaki
2018 Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe Książę Łabędź Alex Jordan
2018 Claude Daniel Pasta
2018 Noddy: Detektyw w krainie zabawek Wielkouchy
2018 Obóz na wyspie
2019 Chłopaki z baraków: Serial animowany Jim Lahey


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
2017 Piękna i Bestia „Bella”, „Gaston”, „Bestii – śmierć!”

Słuchowiska

Rok Tytuł Rola
2011 Ostatnie życzenie Dzirżygórka (Kwestia ceny)

Linki zewnętrzne

Advertisement