Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Jan Kulczycki (ur. 25 maja 1947 roku w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy oraz reżyser telewizyjny.

Życiorys

W roku 1971 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Pracował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (1971-1972), Teatrze Ludowym w Warszawie (1972-1974), Teatrze Narodowym (1974-1983), Teatrze Ochoty (1982-1988), Teatrze Dramatycznym (1988-1990), Teatrze Północnym w Warszawie (1990-1991), Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu (1991-1992).
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Okruchy dnia Policjant Roger McKern
1996 Maska Detektyw Doyle Jim Doughan
  • Freeze
  • Burt
1996 Matylda Agent Bob Paul Reubens
1996 Świąteczna gorączka Lou
Taksówkarz Walter von Huene
1996 Wieczna miłość Nikolaus Johann van Beethoven Gerard Horan
1997 Richie milioner Naukowiec
1997 Uwolnić orkę 2 Kapitan Nilson Steve Kahan
1997 Strażnik pierwszej damy
1999 Asterix i Obelix kontra Cezar Automatix Jean-Roger Milo
1999 Ogniem i mieczem Szlachic w czechryńskiej karczmie
Pijany szlachic w obozie Wiśniowieckiego
1999 Wielki Joe
2000 Król sokołów
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Legionista w Galii Joël Cantona
  • Koordynator prac robotników
  • Centurion
  • Sprzedawca sfinksów
2003 8. Mila Manny Paul Bates
2003 Złap mnie, jeśli potrafisz Kapitan Oliver Jan Munroe
2004 RRRrrrr!!! Lucjan Jean Rochefort
  • Adam, ojciec Blondasa
  • Adam
2005 Legenda telewizji
2005 Żony ze Stepford
2005 Terminal
2006 Lassie O'Donnell Brian Pettifer
2007 Za linią wroga II: Oś zła Norman T. Vance Bruce McGill
2008 Asterix na olimpiadzie Aspanaroix Elric Thomas
2010 Alicja w Krainie Czarów Kat Jim Carter (głos)
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Mundungus Fletcher Andy Linden
2014 Transformers: Wiek zagłady Właściciel teatru Richard Riehle
2016 Tarzan: Legenda Pan Frum Simon Russell Beale
2018 Krzysiu, gdzie jesteś?
2018 Patryk Mężczyzna na stypie
2018 Paweł, apostoł Chrystusa Balbus Mario Opinato
2018 Tam, gdzie mieszka Bóg
2019 Bumblebee Wuj Hank Len Cariou

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1979 Pogoda dla bogaczy
1996 Hemingway Marcel
2012 Przygody Sary Jane (teleTOON+) Slitheen Toby Longworth
Minty David Webber
2019 Star Wars: The Mandalorian (odc. 9)

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Caldriss Hemlock
  • Derry
    Wykrzyknik.png
  • Łaciak
  • Zarządca kadr Bractwa
  • Bo Duffy
2002 Icewind Dale II Soundset – mężczyzna półork
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Archimonde David Lodge
  • Tichondrius
  • Mal’Ganis
  • Muradin Miedziobrody
  • Lisz (bohater)
  • Chłop (jednostka)
  • Kapłan (jednostka)
  • Troll łowca głów (jednostka)
  • Feranor Steeltoe (część kwestii)
  • Orkowie Wojennej Pieśni
  • Wieśniacy
  • Kanonierzy wysadzający szkielety
2003 I.G.I-2: Covert Strike David Jones Boris Sosna
2003 Scooby-Doo!: Miasto duchów Joe Mamrot
2003 Warcraft III: The Frozen Throne Ocalony paladyn
2004 Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko Dwie Twarze / Harvey Dent
2004 Iniemamocni Najemnicy Bomb Voyage'a
2004 Król lew: Powrót do Lwiej Ziemi Kameleon
2004 Shrek 2 Rysiek niby-wróżka Bill Schneider
2004 Świątynia pierwotnego zła Soundset - prosty wojownik
2005 Age of Empires III Górnik
  • Wódz wojenny Oneidów (The WarChiefs)
  • Iwan Gróźny
2005 Madagaskar Gacek
  • Gołąb
  • Marynarz
  • Policjant
2006 Auta Szeryf
2006 Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej Szeryf
2006 Cezar IV Kapłani
  • Wydobywcy gliny
  • Wytwórcy biżuterii
  • Hodowcy bydła
  • Kwatermistrzowie
  • Żebracy
2006 Heroes of Might and Magic V Naadir
Cero
2006 Sezon na misia Wiewiórka Carlos Alazraqui
  • Gordy
  • Myśliwy #1 (część kwestii)
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Pan Skrapek
Komendant policji
2006 Tom Clancy´s Splinter Cell: Double Agent Dr Aswat Michael Sorich
  • Rosyjski oficer
  • Rosyjski kapitan
  • Strażnik
  • Najemnik
2006 Warhammer: Mark of Chaos Narrator (Battle March)
  • Gorbasz (Battle March)
  • Kapłan Bitewny (Battle March)
2007 Assassin’s Creed Warren Vidic Phil Proctor
2007 Broken Sword: Anioł śmierci Chico Garella
  • „Kikut” Martino
  • Strażnik więzienia
2007 Shrek Trzeci Król Harold John Cleese
  • Kapitan piratów
  • Pirat
2007 The Settlers: Narodziny imperium Baron Randalfingen
  • Arabowie
  • Wojownicy Wikingów
  • Mieszkańcy wiosek na południu
2007 Wiedźmin Odo Jan Kulczycki
  • Hobbs Pankiera
  • Oprychy
  • Gruby ceglarz
  • Porwani
  • Krasnoludzki wojownik
2008 Asterix & Obelix XXL Sprzedawca (niektóre kwestie)
2008 Asterix & Obelix XXL 2: Misja – las Vegas Sam Shieffer
2008 Fallout 3 Fawkes Wes Johnson
  • Donovan
  • Nadzorca Mack
  • Dowódca supermutantów
  • Supermutanci
  • Wujek Leo
2008 Kocham konie 2 Wujek Roger
2008 Księżniczka: Bajkowa podróż Marynarze
2008 Prince of Persia Wojownik J. Grant Albrecht
2008 The Settlers: Narodziny imperium – Wschodnie królestwa Skryba
2009 Dragon Age: Początek Duncan Peter Renaday
2009 Empire: Total War Doradca ds. marynarki wojennej
2009 Harry Potter i Książę Półkrwi Horacy Slughorn Michael Percival
2009 Transformers: Zemsta upadłych Megatron Frank Welker
2010 Arcania: Gothic 4 Bartur
  • Ogbosh
  • Aldrich
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Mandangus Fletcher Andy Linden
  • Mugol
  • Czarodziej
2010 Księżniczka i żaba Louis
2010 Mass Effect 2 Gatatog Uvenk Michael Dorn
Wojownik Urdnotów
2010 Shrek Forever Ogr
Pirat
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Earl Hanson Jonathan Cook
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 Denisow
2010 Toy Story 3 Pan Bulwa
2011 1812: Serce Zimy Kutuzow Jan Kulczycki
2011 Afterfall: inSanity Profesor
2011 Auta 2 Francesco Paltegumi John Turturro
2011 League of Legends Braum JB Blanc
  • Kha'Zix
  • Płetwonurek Bubbs
  • Pustelnik Lyte
2011 Medieval Moves: Wyprawa Trupazego Król Gerwazy Najpierwszy
2011 RAGE Coffer
Norbu
2011 Ratchet & Clank: 4 za jednego Nevo Richard Steven Horvitz
2011 Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu Radziecki dowódca
Żołnierze radzieccy
2011 Resistance 3 Mick Cutler Anthony de Longis
  • Miles Canfield
  • Jet
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Sheogorath Wes Johnson
2011 Twierdza 3 Głos w trybie wieloosobowym
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Bernard Loredo Jan Kulczycki
Więzień Jan Kulczycki
2012 ArcaniA: Upadek Setarrif Ethorn VI
2012 Diablo III Belard Uczony
  • Kapitan Żelaznych Wilków
  • Bennoc
  • Gorell Kwatermistrz
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Szkarłupniak Jones
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Benjamin Travis Powers Boothe
Blake Dexter (kilka kwestii) Keith Carradine
2012 Might & Magic: Heroes VI – Pirates of the Savage Sea Bart Brimstone
2012 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard Durnehviir
2012 Unit 13 „Zeus” Mark Allan Stewart
2013 Beyond: Dwie dusze Paul Dominic Gould
2013 Company of Heroes 2 Kurt Derby (OWA)
  • Członek karnego batalionu
  • Radziecki żołnierz
2013 God of War: Wstąpienie Pollux (Mniejszy brat) David Wayne Collins
2013 Neverwinter Dell McCourt
Czarodziej
2013 Puppeteer Miś Bandzior Królewski Nick Ellsworth
2013 Ratchet & Clank: NEXUS Przemytnik Jess Harnell
2013 Rayman Legends Śniący Bańki Douglas Rand
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie Dzik (strażnik) David Lodge
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Aleksiej Stiukow Victor Brandt
  • Ares
  • Brakk
  • Archanioł
  • Więzień
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn Smoki
2013 Tomb Raider Angus „Grim” Grimaldi James Walsh
2014 Hearthstone Karczmarz
  • Al’Akir
  • Berserker z Amani
  • Rozjemca Aldorów
  • Strażnik Ozyrysa (Liga Odkrywców)
2014 inFamous: Second Son Przechodzień
2014 Sunset Overdrive Walter Sam McMurray
2015 Dying Light Tobias
  • Shakur
  • Mesut
  • Abdullah
  • Seref Hasan
2015 Everybody’s Gone to the Rapture Frank Appleton David Sterne
2015 Heroes of the Storm Aleksiej Stiukow
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Aleksiej Stiukow Victor Brandt
2015 The Order: 1886 Jacob van Neck, lord Hastings David Shaughnessy
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Donar an Hidar Jan Kulczycki
2015 Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia Kanibal Jaap Jan Kulczycki
Gość weselny Jan Kulczycki
2016 Champions of Anteria Metalurg
2016 Dishonored 2 Strażnicy
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Brouver Hoog Jan Kulczycki
  • Donar an Hindar
  • Feldmarszałek Duda
2016 LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Varond Jelik Darin De Paul
2016 Might & Magic: Heroes VII – Trial by Fire Hangvul
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Błędny rycerz Jan Kulczycki
  • Nadzorca Villi Vedette  p
  • Lilons z Metinny
2017 Destiny 2 Konsul Frank Langella
2017 Dishonored: Death of the Outsider Strażnicy
2017 StarCraft: Remastered Aleksiej Stiukow Castulo Guerra
2017 Star Wars: Battlefront II Generał Grievous
2017 Syberia 3 Kapitan Obo Mickael Troude
Pijak
2017 The Elder Scrolls: Legends Daedryczny kultysta
  • Kapitan klanu orków
  • Wartownik z Morthalu
  • Żołnierz z Białej Grani
2018 Call of Duty: Black Ops IIII Brutus „Naczelnik” Nolan North
2018 LEGO DC Super-Villains: Złoczyńcy Solomon Grundy Fred Tatasciore
Strażnicy
2018 Marvel’s Spider-Man Kucharz Stan Lee
2018 Prey: Mooncrash Jordan Walton Brian Sommer
Doktor Noel Benson Brian Sommer
2019 MediEvil Szkarłatny Pogromca Czerepów
Burmistrz miasta
2020 Legends of Runeterra Braum
2020 Warcraft III: Reforged Muradin Miedziobrody
  • Strzelec (jednostka)
  • Czarnoksiężnik spaczonych orków

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1994 Księga dżungli Sęp #1
1995 Pocahontas Ben Billy Connolly
1996 Dzwonnik z Notre Dame Oafish Bill Fagerbakke
2000 Uciekające kurczaki Pan Tweedy Tony Haygarth
2002 Dragon Ball Z: Atak smoka
2002 Piękna i Bestia
2002 Władca pierścieni Gimli David Buck
2003 Spirited Away: W krainie bogów Kwatermistrz
2004 Kroniki Riddicka: Mroczna furia
2012 Kopciuszek Król Luis Van Rooten
2017 Przygody Ichaboda i Pana Ropucha Sędzia Leslie Denison

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1993 Muminki Mutrra (odc. 31)
1998 Laboratorium Dextera
1998 Teknoman Pegaz Nobuo Tobita
2000 Zapasy na śmierć i życie Ken Kenworthy
2002 Samuraj Jack Cesarz Japonii Sab Shimono / Keone Young
Starzec Danny Mann
2004 Mała syrenka (wersja DCVI) Neptun (odc. 16)
2006 Batman: Animacje
2006 Ben 10 Kaptain Shaw (odc. 3) Jim Ward
2007 Fineasz i Ferb
2012 Tron: Rebelia Able Reginald VelJohnson
2018 Dragon Ball Super Potage Shirō Saitō
2018 Rozczarowani Król Zög John DiMaggio

Słuchowiska

Rok Tytuł Rola
2011 Ostatnie życzenie Kupiec


Linki zewnętrzne