Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Jakub Wieczorek (ur. 21 marca 1983 roku w Kaliszu) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Życiorys

W teatrze zadebiutował 6 października 2003 roku w sztuce W piątek wieczorem Willy’ego Russella w reżyserii Agnieszki Glińskiej jako Dave. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2006).

Współpracował z teatrami warszawskimi: Polonia, Wytwórnia, Narodowym, Capitol oraz z Warszawską Operą Kameralną.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2013 Hobbit: Pustkowie Smauga Narzug Ben Mitchell
2014 Wojownicze żółwie ninja Głos realizatora
2014 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie Bishop Omar Sy
Ochroniarz
2015 Ant-Man Gale Wood Harris
2016 Dzień Niepodległości: Odrodzenie Dikembe Umbutu Deobia Oparei
2016 Jak zostać kotem
2016 Tarzan: Legenda Wódz Mbonga Djimon Hounsou
2016 Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia Baxter Stockman Tyler Perry
2016 X-Men: Apocalypse Generał Fields Conrad Coates
2017 Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi Policjant z Canto Bight Luke Neal
2017 Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara Pirat
Żołnierz
2017 Spider-Man: Homecoming Dalmar Hemky Madera
2017 Strażnicy Galaktyki vol. 2 Tasak-Man Chris Sullivan
2017 Wonder Woman Erich Ludendorff Danny Huston
2017 Wrota bohaterów Arun Okrutny Dave Bautista
2018 Alfa Tau Jóhannes Haukur Jóhannesson
2018 Ant-Man i Osa Konferansjer na statku
2018 Dziadek do orzechów i cztery królestwa Zabawka
2018 Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie Strażnik Lady Proximy
2018 Jurassic World: Upadłe królestwo Pilot łodzi podwodnej Kevin Layne
2018 Krzysiu, gdzie jesteś? Taksówkarz Simon Farnaby
2018 Mary Poppins powraca Karol Mark Addy (głos)
2018 Mowgli: Legenda dżungli Wilk
2018 Rampage: Dzika furia Blake Demetrius Grosse
2018 Zakręcony piątek Mike Harper Alex Désert
2019 Dumbo Rufus Sorghum Phil Zimmerman
2019 Godzilla II: Król potworów Załogant łodzi podwodnej
2020 Doktor Dolittle James Jason Mantzoukas (głos)
2020 Sonic: Szybki jak błyskawica Dowódca wojsk Peter Bryant

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2015 The Returned Leon Wright Carl Lumbly
2016 Flaked Chip Will Arnett
2016 Królestwo Tamtych Król Reed Tyler Murree
2016 Richie Rich Bulldozah Anthony Anderson
2019 Star Wars: The Mandalorian Barman (odc. 1) John Beasley
2019 Wiedźmin Artorius Vigo (odc. 2-3, 7) Terence Maynard

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Mroczny Templariusz Paul Eiding
  • Żniwiarz (jednostka)
  • Żniwiarz Dominium
2011 Brink Żołnierz Ochrony
2011 Killzone 3 Generał
2011 League of Legends Hecarim Scott McNeil
  • Cho'Gath
  • Cho'Gath Dżentelmen
  • M.W. Cho'Gath Prime
  • Pantheon
  • Rengar
  • Singed
2011 Medieval Moves: Wyprawa Trupazego Nadworny kowal
Brygadzista
2011 nieSławny: inFamous 2 Przechodnie
2011 RAGE Burmistrz Clayton
Dietrich
2011 SOCOM: Polskie siły specjalne Strzałkowski
2011 Test Drive Unlimited 2 Ryan Wilder
2012 Halo 4 Paul Demarco Travis Willingham
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Sanchez Isaac C. Singleton Jr.
  • Wsiór
  • Klient
  • Najemca
  • Earl
  • Komentator
  • Facet na strzelnicy
  • Mechanik
  • Więzień
  • Mężczyzna-prowokator
  • Znajomy oskarżonej
  • Archiwista
2012 PlayStation All-Stars Battle Royale Narrator z Medievil Mark Silk
2012 Risen 2: Mroczne wody Stone
Fence
2012 StarHawk Okaleczony #41
2012 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard Ileril
2012 XCOM: Enemy Unknown Żołnierz
Pilot Skyrangera 'Wielkie Niebo'
2013 Beyond: Dwie dusze
2013 Company of Heroes 2 Radzieccy żołnierze
2013 Crysis 3 Psychol David Kennedy
2013 Disney Infinity Nick Fury Samuel L. Jackson
  • Ultron
  • Mechanik
2013 Killzone: Najemnik Helghaści
2013 Puppeteer Kapitan Gaff Simon Greenall
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie Robles Czerwone Oko Sam Riegel
Czarny Rycerz Annette Toutonghi
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Orkan Alex Désert
  • Przywódca Ekspedycji
  • Oficer Dominium
  • Komandor
  • Tropiciel
  • Żniwiarz
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn Rajca Lieril Morvayn
2013 Tomb Raider Jonah Maiava Earl Baylon
2014 Diablo III: Reaper of Souls Urzael Abraham Benrubi
  • Strażnicy Zachodniej Marchii
  • Wiktor
2014 Hearthstone Lord Jaraxxus
  • Śmiercioskrzydły
  • Gruul
  • Doppelgangster #2 (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Najemnik (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Drugorzędny oprych (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Obrońca z urzędu (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Roztrzęsiony cyngiel (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Tani drań (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Baron Geddan (Otchłań Czarnej Góry)
  • Tkacz kryształu (Ciemne zaułki Gadżetonu)
2014 Sunset Overdrive Żebrak Lawrence
Brygadzista Mooil
2015 1953: KGB Unleashed Major I. A. Andriejev
2015 Battlefield Hardline Gwary
2015 Everybody’s Gone to the Rapture Sean Davies Matthew Aubrey
Howard Lantham Jason Baughan
2015 Heroes of the Storm Rehgar Matthew Mercer
2015 Rise of the Tomb Raider Jonah Maiava Earl Baylon
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Łowca Krwi
  • Archanit
  • Mroczny templariusz
  • Orkan
2015 The Order: 1886 Gwary
Lykan
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Flitjof Jakub Wieczorek
2016 Call of Duty: Infinite Warfare Oficer FOK
2016 Dishonored 2 Cywile
Rewidenci
2016 Ratchet & Clank Przeciwnicy
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Błędny rycerz Jakub Wieczorek
  • Wściekły krasnolud
    Wykrzyknik.png
  • Gwardziści księżnej
    Wykrzyknik.png
2016 World of Warships Załogant
2017 Dishonored: Death of the Outsider Rewidenci
2017 Elex Kallax Thomas Dellar
  • Karl
  • Szalony Bob
2017 Fortnite Bohater
2017 Horizon: Zero Dawn Lakhir Richard Laing
  • Grist
  • Opitak
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 Nick Fury Chris Jarman
  • Asgardczyk
  • TaserFace
  • Wiking
2017 StarCraft: Remastered Mroczny templariusz (jednostka) Jack Ritschel
2017 Star Wars: Battlefront II Rebelianci
2018 Call of Duty: Black Ops IIII Krystof „Firebreak” Hejek Adam Gifford
2018 Darksiders III Ulthane Czarny Młot JB Blanc
2018 LEGO DC Super-Villains: Złoczyńcy Frankenstein David Sobolov
  • Monsieur Mallah
2018 LEGO Iniemamocni Miażdzyciel (Kruszyciel) Phil LaMarr
2018 Shadow of the Tomb Raider Jonah Maiava Earl Baylon
2019 Days Gone Motocyklista Kyle Marasciulo
Ocalały
2019 Star Wars: Jedi – Upadły zakon Szturmowiec Czystki
2020 Cyberpunk 2077 Dino Dinovic
2020 Legends of Runeterra Hecarim
2020 Marvel’s Avengers Nick Fury Charles Parnell
2020 Warcraft III: Reforged Rokhan
Morg Wilcza Pieśń

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2016 My Little Pony: Equestria Girls – Legenda Everfree Filthy Rich Brian Drummond
2016 Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig Undertaker Mark Calaway
2016 Sekretne życie zwierzaków domowych Duke Eric Stonestreet
2017 Czarny kocioł Zbir
2017 Kocur Shero Uğur Yücel

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2015 BoJack Horseman BoJack Horseman Will Arnett
Butterscotch Horseman Will Arnett
2015 Transformers: Robots in Disguise Scorponok
2017 Brickleberry Barrack Obama
Super Gwałt
2017 Castlevania Biskup Greșit Matt Frewer
2017 OK K.O.! Po prostu walcz Jethro David Herman
  • Kameleon Senior
  • Joe Kubas
  • Kupidyn
  • Słońce
  • Spanky
2017 Zaplątani: Serial Wrak Łupieżca Danny Trejo
2018 Dragon Ball Super Pan Szatan Unshō Ishizuka
2018 Paradise PD Pocisk Kyle Kinane
Diler
2019 Chłopaki z baraków: Serial animowany


Twórca dubbingu

Gry komputerowe

Rok Tytuł Funkcja Studio
2013 Tomb Raider Reżyseria Studio PRL

Linki zewnętrzne