Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement


Jacek Kopczyński (ur. 11 sierpnia 1971 roku w Łodzi) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, a także reżyser oraz lektor telewizyjny.

Biografia

W teatrze zadebiutował 12 września 1992 roku na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi w spektaklu Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa Stanisław Moniuszki w reżyserii Marka Sikory jako syn Macieja. W roku 1994 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.

Aktor współpracował z teatrami stołecznymi: Dramatycznym, na Woli, Bajka i Capitol.

Jego wieloletnią partnerką jest znana piosenkarka Patrycja Markowska, z którą doczekał się syna Filipa (ur. 9 stycznia 2008).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Benny i Joon Sam Johnny Depp
1996 Dzieciak do wynajęcia Kelner David Fraser
1998 Miłość i wojna
1999 Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo Darth Maul Ray Park / Peter Serafinowicz
1999 Wielki Joe Jack Christan Clemenson
2000 Grinch: Świąt nie będzie
2000 Król sokołów Wicek Ľuboš Kostelný
2003 Old School Mitch Martin Luke Wilson
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Gość Elijah Wood
2004 Wygraj randkę! Pete Monash Topher Grace
2004 Zapłata
2005 Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów Generał Grievous Matthew Wood (głos)
Colton Jeremy Bulloch
2005 Terminal
2007 Złoty kompas Hunt Joao de Sousa
2008 Asterix na olimpiadzie Sędzia igrzysk #1
2008 Sekret John Gray John Gray
2008 Speed Racer Komentator rajdu Casa Cristo Ramon Tikaram
2013 Życie Pi Pisarz Rafe Spall
2014 Transformers: Wiek zagłady Cade Yeager Mark Wahlberg
2015 Exodus: Bogowie i królowie Jozue Aaron Paul
2016 Bogowie Egiptu Horus Nikolaj Coster-Waldau
2016 Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Wallace Keefe Scoot McNairy
2017 Liga Sprawiedliwości Henry Allen Billy Crudup
2017 Transformers: Ostatni rycerz Cade Yeager Mark Wahlberg
2017 Wszystko albo nic
2018 Ant-Man i Osa
2019 Gwiezdne wojny: Skywalker – odrodzenie Boolio Aidan Cook / Patrick Williams
2019 Rodzina od zaraz Pete Mark Wahlberg

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Parker Lewis nigdy nie przegrywa
1999 Nowa rodzina Addamsów
2007 Było sobie porno Gwary
2016 Flaked Chris Gaines Peter Giles
2016 Szkoła rocka Colin Stuebner (odc. 2) Pete Wentz
  • Pan Fox
  • Vince
2016 Zoey 101 Dorosły Chase (odc. 15) Robert Della Cerra
Pan Granger (odc. 17) Jon Collins
2019 Star Wars: The Mandalorian Cobb Vanth (odc. 9) Timothy Olyphant

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1998 Simon the Sorcerer II Runt Roger Blake
  • Calypso
  • Doktor J. Biddle
  • Jim Phew
  • Un Bongo
  • Rybogoso
  • Anioł Simona
  • Bileter
  • Błazen
  • Diler
  • Elf
  • Gracz #3
  • Handlarz
  • Juror
  • Klient w barze
  • Obłąkaniec chodzący po ścianach
  • Pirat
  • Pracownik baru
  • Sklepikarz
  • Strażnik-goblin
  • Strażnik królewski #1
  • Szeryf
  • Wywołujący uczestników
1999 Flojd Funkcjonariusz
  • Komputer-ksiądz
  • Minister
  • Omnibrain
  • Pilot
  • Więźniowie
2001 The Wiggles Król karłów
Pan smok
2002 Gothic Lee Hans-Jörg Karrenbrock
  • Cor Angar
  • Cronos
  • Bloodwyn
  • Baloro
  • Gor Hanis
  • Gor Boba
  • Jarvis
  • Blizna
  • Siekacz
2002 Scooby-Doo!: Strachy na lachy Fred Jones Frank Welker
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Arthas Menethil Justin Gross
  • Illidan Stormrage
  • Żyrokopter (jednostka)
  • Gryfi jeździec (jednostka)
  • Smocze jastrzębie
  • Ghul (jednostka)
2003 Ghost Master Akord
  • Kosz-mar
  • Maniek
  • Rączka
  • Ognik z Blair
  • Zawiej
  • Nastolatek przywołujący duchy
2003 Gothic II Lee
  • Lord Hagen
  • Angar
  • Jarvis
  • Bartok
  • Wulfgar
  • Brian
  • Garvell
  • Sergio
  • Marcos
  • Talamon
  • Herold
2003 Rayman 3: Hoodlum Havoc Rayman David Gasman
Szczury
2003 Scooby-Doo!: Miasto duchów Fred Jones Frank Welker
2003 Scooby-Doo!: Muzealna draka z powodu robaka Fred Jones Frank Welker
2003 Scooby-Doo!: Piramidalna zagadka Fred Jones Frank Welker
2003 ToCA Race Driver Donnie McKane Brant Spencer Amundson
  • Kierowca Ben Michaels
  • Kierowca Juan Hamilton
2003 Warcraft III: The Frozen Throne Illidan Stormrage Matthew King
  • Król Arthas Menethil
  • Jeździec smoczego jastrzębia (jednostka)
2004 Alone in the Dark: Koszmar powraca Edward Carnby
2004 Iniemamocni Naukowiec Syndroma
2004 Iniemamocni: Rodzinka, na którą nie ma mocnych Instruktor
2004 Król lew: Powrót do Lwiej Ziemi Kongo
2004 Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark Sodalis
  • Argosus
  • Soundset - typowy wojownik
2004 Rybki z ferajny Oscar Phil LaMarr
  • Stan, komentator wyścigów
  • Fotograf
2004 Scooby-Doo! Terror kamiennego smoka Fred Jones Frank Welker
2004 Shrek 2 Wieśniak Charles Klausmeyer
Więzień Charles Klausmeyer
2004 Świątynia pierwotnego zła Otis
2005 Age of Empires III Wódz Indian
  • Hiszpański osadnik
  • Żołnierz
  • Marynarz
  • Zwiadowca
2005 Codename: Panzers – Faza druga James Barnes Steve Bulen
  • Narrator listów
  • Włoski żołnierz #2
2005 Delta Force: Helikopter w ogniu Główny bohater
2005 Gothic II: Noc Kruka Lee
  • Lord Hagen
  • Henry
  • Cronos
  • Bloodwyn
  • Elvrich
  • Brandon
  • Malcolm
  • Eremita
  • Bartok
  • Garvell
2005 Immortal Cities: Children of the Nile Mężczyźni z klasy niższej #4
2005 Kurczak Mały Baseballista
2005 Madagaskar Alex Wally Wingert
2006 Auta Wing
Devon Johnston
2006 Gothic 3 Lee
  • Angar
  • Freman
  • Samuel
  • Kayor
  • Shawn
  • Pakwan
  • Inog
  • Jens
  • Rendell
  • Leif
  • Ford
  • Marus
  • Grim
  • Bufford
  • Mort
  • Freman
  • Pyran
  • Marik
  • Samuel
  • Drwal
  • Otis
2006 Heroes of Might and Magic V Findan
2006 Killzone: Liberation Cobar Blake Ritson
Porucznik ISA
2006 ToCA Race Driver 3 Jason Streatham
Pilot
2006 Warhammer: Mark of Chaos Stefan von Kossel
  • Elfi łucznicy (jednostka)
  • Mistrzowie Miecza Hoetha (jednostka)
  • Elfi włócznik (jednostka)
  • Elfi szpon (jednostka)
  • Srebrne Hełmy (jednostka)
  • Wojownicy Chaosu (jednostka)
  • Rycerze Chaosu (jednostka)
2007 Assassin’s Creed Altaïr ibn-La’Ahad Philip Shahbaz
2007 Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy Gannayev-od-Snów Crispin Freeman
2007 Scooby-Doo! Kamera! Akcja! Zamęt! Fred Jones Frank Welker
2007 Shrek Trzeci Lancelot Phil LaMarr
2007 Wiedźmin Jaskier Jacek Kopczyński
Wyrwiflak Jacek Kopczyński
2008 Brothers in Arms: Hell’s Highway Samuel Corrion Mike Neumann
2008 Gothic 3: Zmierzch bogów Inog
Lee
2008 Juiced 2: Hot Import Nights Ken Tanaka
2008 Madagaskar 2 Alex Crispin Freeman
2008 Małpy w kosmosie Szeregowy
Tom
2008 Mass Effect Opold Mark Meer
  • Garoth
  • Sprzedawca w Emporium
  • Salarianin
  • Wirtualna inteligencja ExoGeni
  • Żołnierz Salarian
  • Salariański biznesman
  • Uchodźca
2008 Quantum of Solace Najemnik w Casino Royale
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Mistrz Gyas
Wróżbita
2009 Colin McRae: DiRT 2 Pilot Lewis Macleod
2009 Dragon Age: Początek Alistair Theirin Steve Valentine
2009 Killzone 2 Pułkownik Jan Templar Qarie Marshall
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Volothamp „Volo” Gaddarm
2009 Tom Clancy’s EndWar Jednostki wojskowe
2009 Transformers: Zemsta upadłych Major William Lennox
Żołnierze Gniazda
2010 Arcania: Gothic 4 Bezimienny Gerrit Schmidt-Foß
2010 Disciples III: Odrodzenie Anioł
  • Herszt zbirów
  • Łowca
  • Nocny tancerz
2010 Dragon Age: Początek – Przebudzenie Alistair Theirin Steve Valentine
2010 Gran Turismo 5 Pilot w rajdach
2010 Heavy Rain Brad Silver Michael Rickwood
Andrew Florent Niwinski
2010 Mass Effect 2 Wilson Steve Blum
  • Niket
  • Aresh
  • Przywódca najemników
  • Sprzedawca używanych statków
  • Dziennik nawigatora
  • Ogłoszenie
  • Górnik
2010 ModNation Racers Richard Short
2010 Shrek Forever Wieśniak
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Cooper
Tauren Space Marine (jednostka)
2010 The Settlers 7: Droga do królestwa Posłaniec Christian Olivera
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 Kontroler lotu
2011 1812: Serce Zimy Korwin Giedyminowicz Jacek Kopczyński
2011 Crysis 2 Żołnierze CELL
  • Jeff
  • Cywile
    Wykrzyknik.png
2011 Kinect Sports: Sezon 2 Komentator golfa
2011 SOCOM: Polskie siły specjalne Gorman Nolan North
2011 Twierdza 3 Władca
Rycerze
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Jaskier Jacek Kopczyński
2012 ArcaniA: Upadek Setarrif Bezimienny Gerrit Schmidt-Foß
2012 Diablo III Szelma Lyndon Troy Baker
2012 Fable: The Journey Gabriel Geoffrey Breton
2012 LittleBigPlanet PS Vita Szymon Silnoręki Sean Brawn
2012 Risen 2: Mroczne wody Bezimienny Martin Schäfer
2013 Beyond: Dwie dusze Nick Andy Chase
2013 Company of Heroes 2 Obsługa moździerza
Oficer radzieckiego wywiadu
2013 Disney Infinity Darth Maul Sam Witwer
2013 Montague’s Mount Rozbitek
2013 Tomb Raider Doktor James Whitman Cooper Thornton
2014 Diablo III: Reaper of Souls Szelma Troy Baker
2014 Hearthstone Arthas
  • Illidan Burzogniewny
  • Rekrut Srebrnej Dłoni
  • Strzelec z Żelaznej Kuźni
2014 LittleBigPlanet 3 Zom-Zom Simon Greenall
2014 Knack Viktor Mark Deakins
2014 Symulator misji ratunkowych: Emergency 5 Jednostki ratunkowe
2015 Dying Light Harris Brecken Matt Wolff
2015 Everybody’s Gone to the Rapture Jeremy Wheeler Jamie Ballard
2015 Heroes of the Storm Illidan Liam O'Brien
2015 Might & Magic: Heroes VII Konrad Wilk
  • Salvin
  • Quasim
  • Hisham
  • Merikh
  • Seamus
2015 Rise of the Tomb Raider Jacob / Prorok Philip Anthony-Rodriguez
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Jaskier Jacek Kopczyński
2016 Call of Duty: Infinite Warfare DJ David Hasselhoff
2016 Champions of Anteria Baltazar
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Jaskier Jacek Kopczyński
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Jaskier Jacek Kopczyński
2017 DiRT 4 Pilot Nicky Grist
Łowca talentów Neil Cole / Glenn Wrage
2017 Horizon: Zero Dawn Strażnicy Carja
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 Baron Zemo
2017 Prey Operator medyczny Tom Kenny
2017 Star Wars: Battlefront II Darth Maul Sam Witwer
2017 The LEGO Ninjago Movie – Gra wideo Wąż
2018 Starlink: Battle for Atlas Falco Lombardi
2020 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Spongebob Kanciastoporty Tom Kenny
2020 Warcraft III: Reforged Arthas Menethil

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1998 Mała syrenka Książę Eryk Christopher Daniel Barnes
2002 Piękna i Bestia
2004 Van Helsing: Londyńskie zlecenie Carl David Wenham
2005 Ruchomy zamek Hauru Książę Yō Ōizumi
Żołnierz
2014 Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu Fred Jones Frank Welker
2014 Winx Club. Tajemnica morskich głębin Sky Marco Vivio
2016 Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie Shangri-Llama Jesse Tyler Ferguson
2016 Mrówka Z Chip Dan Aykroyd
  • Psychoterapeuta
  • Ochroniarz w barze
2016 Scooby-Doo! i WWE: Potworny wyścig Fred Jones Frank Welker

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Duckman Joe Walsh Joe Walsh
2002 Samuraj Jack Człowiek-małpa Jeff Bennett
  • Czerw (odc. 15)
  • Gladiator (odc. 16)
  • Kotoludź (odc. 18)
2004 Mała syrenka (wersja DCVI) Książę Eryk Christopher Daniel Barnes
Książę Mięczakodenny
2006 Batman: Animacje
2007 Fineasz i Ferb Spiker Dave (odc. 2a) Mark Thompson
  • Stanky Dog (odc. 2b)
  • Spider-Man / Peter Parker (odc. 111-112)
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Fred Jones (odc. 51) Frank Welker
  • Joker Jr. (odc. 49)
  • Guy Gardner (odc. 50)
  • Misfit (odc. 52)
2013 Miasteczko South Park Leopold „Butters” Stotch Matt Stone
  • Stephen Stotch
  • Jimbo Kern
  • Terrance Stoot
  • Dr
  • Pan Tweak
  • Pat Sajak (odc. 155)
  • Skeeter (odc. 155, 162)
  • Frank Waters (odc. 157)
  • Pan Hakeem (odc. 157)
  • Szef ATF (odc. 157)
  • Vladimir Stolfsky (odc. 157)
  • Layman (odc. 158)
  • Chris Spuchłe Jajko (odc. 160)
  • Ronald (odc. 161)
  • Bovis (odc. 162)
  • Perseusz (odc. 164)>
  • Robin Hood (odc. 165)
  • Charles Kincade (odc. 166)
  • Głos w Guitar Hero (odc. 166)
  • Zan (odc. 178)
  • Quincy (odc. 179)
  • Ojciec Katie (odc. 182)
  • Katherine Pierd (odc. 185)
  • Doktor z Sióstr Pierd show (odc. 185)
  • Carlos Mencia (odc. 186)
  • John Howard (odc. 187)
  • Detektyw Murphy (odc. 190)
  • Benjamin Potts (odc. 192)
  • Sid (odc. 192)
  • Brian (odc. 199)
  • Tony Kornheiser (odc. 203)
  • Kapitan Mądry po Szkodzie (odc. 206-208)
  • Bobby Flay (odc. 209)
  • Wojskowy (odc. 211)
  • Pan Feegan (odc. 220)
  • Brian Whipple (odc. 218)
  • Stephen Schwartz (odc. 220)
  • Tommy (odc. 226)
  • Peters (odc. 227)
  • Bobo (odc. 227)
  • Nick Jabs (odc. 228)
  • Duncan (odc. 229)
  • David (odc. 233)
  • Pan Hagen (odc. 239)
  • Mitch (odc. 239)
  • George Zimmerman (odc. 240)
  • Pan Biggle (odc. 241)
  • Kanadyjski minister zdrowia (odc. 242)
  • Niles Lawson (odc. 244-246)
  • Steve Bisciotti (odc. 248)
  • John Garner (odc. 249)
  • Ron (odc. 250, 257)
  • Ojciec Nathana (odc. 251)
  • Beelzeboot (odc. 253)
  • MC (odc. 256)
  • Gerald Broflovski (jedna kwestia; odc. 258)
  • Wsadźfiutawmejaja (odc. 259)
  • Jimmy Fallon (odc. 260)
  • Mitch (odc. 264)
  • Barkley (odc. 264)
  • Lennart Wyrogwałt (odc. 270-277)
2015 BoJack Horseman Alex (odc. 14) Joel McHale
Ojciec Taneishy (odc. 29) Paul F. Tompkins
2016 Archer Manfred René Auberjonois
  • Rodney
  • Spirodon Skorpio
  • Burt Reynolds
  • Kanadyjczyk (odc. 40)
  • Klient kwiaciarni (odc. 41)
  • Recepcjonista (odc. 45)
  • Kierownik hotelu (odc. 46)
  • Strażnik (odc. 64)
  • Książę Fawad Fawaz (odc. 71)
  • Chirurg (odc. 74-75)
2017 Big Mouth Duke Ellington Jordan Peele
D. M. Ałpa (odc. 20)
2017 Castlevania Ksiądz


Twórca dubbingu

Seriale

Rok Tytuł Funkcja Studio
2016 Zoey 101 Reżyseria (odc. 1-6, 27, 33) Master Film

Filmy animowane

Rok Tytuł Funkcja Studio
2016 Mrówka Z Reżyseria Master Film

Seriale animowane

Rok Tytuł Funkcja Studio
2016 Krudowie u zarania dziejów Reżyseria (odc. 14-16, 18, 20, 23) Master Film

Linki zewnętrzne

Advertisement