FANDOM


Gotowe na wszystko (ang. Desperate Housewives: The Game) – symulacyjna gra komputerowa z 2006 roku stworzona przez studio Liquid Entertainment na podstawie serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.

W Polsce wydana 1 grudnia 2006 roku przez CD Projekt. Chociaż w oryginale udźwiękowione zostały wszystkie dialogi oraz instrukcje, którym dodatkowo towarzyszyły napisy w „chmurkach”, w wersji polskiej zachowano jedynie pozbawioną napisów narrację, a wszystkie inne dźwięki zostały z niej usunięte.

Fabuła

Wcielamy się w rolę bohaterki, która właśnie sprowadziła się na ulicę Wisteria Lane. Rozgrywka toczy się na dwóch płaszczyznach: z jednej strony możemy wieść normalne życie, integrować się z naszymi sąsiadami, odkrywać ich tajemnice i grzeszki lub nawiązywać przyjaźnie. Z drugiej strony możemy zająć się wątkiem towarzyszącej naszej osobie tajemnicy. Główna bohaterka dwadzieścia lat wcześniej miała wypadek samochodowy, po którym zapadła na amnezję. Wiele zdarzeń z przeszłości wymaga przypomnienia i wyjaśnienia...

W grze mamy do czynienia z wieloma elementami, właściwymi gatunkowi: personalizacja bohaterki, ustalanie wyglądu mieszkania, zarabianie pieniędzy (oprócz mężowskiej pensji gotówkę możemy wygrać w karty lub ukraść) i nawiązywanie kontaktów z sąsiadami. Jest również kilka możliwości mniej standardowych - twórcy gry dają nam szansę zagrania w pokera, dokonania włamania, kradzieży niektórych przedmiotów, a nawet zniszczenia ogródka nielubianej osoby. Może się również zdarzyć konieczność podjęcia decyzji, nie do końca zgodnej z naszym sumieniem (np. wkradnięcia się do czyjegoś mieszkania, a także umiejętnego kłamania kiedy zostaniemy przyłapani na gorącym uczynku). Dla urozmaicenia rozgrywki autorzy wprowadzili kilka mini–gier. Nasza bohaterka może próbować swoich sił w gotowaniu (jeśli się postaramy dojdziemy do tytułu mistrza kuchni), albo wziąć udział w konkursie ogrodniczym. Mimo tego, że rozgrywka toczy się na niedużym terenie (tylko Wisteria Lane i centrum handlowe), atrakcji nie brakuje.
Źródło opisu: GRY-Online.pl


Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Wersja polska

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Agnieszka Michalska Mary Alice Young Brenda Strong
Agnieszka Machalska - Gnw

Multimedia

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.