FANDOM


Gorky 02: Aurora Watching – gra komputerowa z gatunku skradanek, stworzona w 2004 roku przez Metropolis Software, będąca trzecią częścią serii Gorky.

Fabuła

Gorky 02: Aurora Watching to trzecia część serii gier produkcji polskiego zespołu Metropolis Software. Łączy je ze sobą apokaliptyczny klimat rozgrywki oraz osoba głównego bohatera – agenta Cole’a Sullivana. Dzielą zaś gatunki, gdyż część pierwsza – Gorky 17, występująca również pod tytułem: Odium – była strategią turową, a począwszy od drugiej części – Gorky Zero: Fabryki Niewolników – mamy do czynienia ze skradankami (stealth action games) tworzonymi na podobieństwo Splinter Cella.

Fabuła Aurora Watching przenosi gracza na Arktykę, gdzie ponownie będzie zmuszony zinfiltrować tajne laboratoria finansowane przez wojsko. Laboratoria, o których długo nikt by się jeszcze nie dowiedział, gdyby nie trudna do zatuszowania katastrofa rosyjskiej łodzi podwodnej „Komsomolec II”. Okręt ten zatonął podczas manewrów na Morzu Barentsa, niedługo po wypłynięciu z cmentarzyska wraków na Ziemi św. Józefa – rejonie omijanym z daleka przez kapitanów płaskodennych barek o łodziach podwodnych nie wspominając.

Zdarzenie to samo w sobie nie mogło nie zainteresować zachodnich agencji wywiadowczych. Dodatkowym impulsem do zbadania wraku oraz okoliczności jego zatonięcia był fakt, iż „Komsomolec II” wyposażony był w ultranowoczesne torpedy, których technologia pozostawała nie wydartą Rosji tajemnicą. Tymczasem zbadanie okolic katastrofy zaowocowało jeszcze ciekawszym odkryciem podziemnej bazy wojskowej otoczonej wieńcem laboratoriów. Dalsze działania wywiadu ujawniły powiązania tajnego kompleksu z osobą Jacka Pareckiego – genialnego i szalonego naukowca, jednego z największych na świecie specjalistów od badań nad DNA, urodzonego w Krakowie.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
L'Art Organizacja nagrań
Kamil Mętrak Kierownik produkcji
Miriam Aleksandrowicz Reżyseria
Adam Skorupa
Tomasz Sikora Realizacja
Adam Skorupa Postprodukcja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Mirosław Baka Cole Sullivan Mirosław Baka
Mirosław Baka - GAW
Anna Przybylska Tatiana Bagrow Anna Przybylska
Anna Przybylska - GAW
Jacek Czyż Jacek Parecki Jacek Czyż
Jacek Czyż - GAW
Aleksander Wysocki Major Iwan Trafimow Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki - GAW
Jan Aleksandrowicz-Krasko Rosjanin Jan Aleksandrowicz-Krasko
Jan Aleksandrowicz - GAW
Tomasz Jarosz Agent #2 Tomasz Jarosz
Tomasz Jarosz - GAW
Mieczysław Morański Agent #1 Mieczysław Morański
Mieczysław Morański - GAW
Brygida Turowska Instruktorka w Wirtualnym Treningu Brygida Turowska
Brygida Turowska - GAW
Miriam Aleksandrowicz
Aleksander Czyż
Adam Skorupa
Maciej Winkler

Linki zewnętrzne

Seria Gorky
Trylogia Gorky 17Gorky Zero: Fabryka niewolnikówGorky 02: Aurora Watching
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.