FANDOM


Francuzka i miłość (franc. La française et l’amour) – francuska komedia z 1960 roku, będąca antologią siedmiu opowieści różnych scenarzystów i reżyserów. Dubbing do filmu zlecony został przez Centralę Dystrybucji Filmów na potrzeby dystrybucji kinowej w 1962 roku.

Fabuła

Scenarzyści poszczególnych nowel korzystali z materiałów statystycznych i badań ankietowych, przeprowadzonych przez Francuski Instytut Opinii Publicznej. Wyniki tej ankiety – ukazujące stosunek przeciętnej Francuzki do miłości – uporządkowano w siedmiu rozdziałach: dzieciństwo, okres dojrzewania, dziewictwo, małżeństwo, zdrada małżeńska, rozwód i kobieta samotna. Takie zresztą tytuły noszą kolejne nowele. Ich styl – mimo różnych indywidualności reżyserskich – jest na ogół dość podobny. Sporo dowcipu, trafnych spostrzeżeń i prawdy, dobre aktorstwo.
Źródło opisu: „Film”

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Opracowań Filmów w Warszawie Realizacja nagrań
Zofia Dybowska-Aleksandrowicz Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Kazimierz Rudzki Narrator Jacques Bernard
Wer Lista aktorów i realizatorów polskiej wersji została opracowana na podstawie archiwalnych informacji prasowych odszukanych, zgromadzonych i zarchiwizowanych przez Zbigniewa Dolnego, autora Historii polskiego dubbingu.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.