FANDOM


Faraon (ang. Pharaoh) – strategoczno-ekonomiczna gra komputerowa stworzona przez studio Impressions Games, przeznaczona na komputery osobiste. Jej światowa premiera miała miejsce 30 października 1999 roku, z kolei w Polsce ukazała się miesiąc później. Gra doczekała się rozszerzenia Kleopatra: Królowa Nilu (premiera polska: 28 sierpnia 2000), a w 2001 roku ukazał się Faraon: Złota edycja (premiera polska: 15 kwietnia 2001), zawierający podstawową wersję gry wraz z rozszerzeniem. Po zakończeniu w 2003 roku działalności pierwotnego polskiego dystrybutora gry, firmy Play-It, prawa do dystrybucji gier wydawanych przez Sierra Entertainment, w tym Faraona, przejął CD Projekt.

Fabuła

Zanurz się w historię starożytnego Egiptu od epoki Wielkich Piramid, aż do schyłku lat nowego imperium. Pokieruj wszystkimi aspektami egzotycznej egipskiej kultury, od religii po kontakty handlowe z odległymi miastami. Uprawiaj rozległe farmy położone w dolinie Nilu i odkryj doniosłą rolę tej rzeki w życiu Egipcjan. Kamień po kamieniu wznoś monumentalne budowle Wielkich Piramid, Sfinksa, Koloseum Ramzesa II w Abu Simbel, Abu Simbel, po latarnie i Aleksandryjska Bibliotekę. W przerwach pomiędzy strategicznymi potyczkami poszerz swoja wiedzę, dzięki dołączonej, multimedialnej encyklopedii o kulturach starożytnych z serii "Wielkie Encyklopedie Kultur Starożytnych". "Egipt" - bo o nim mowa - produkt firmy Fogra to rewelacyjny program wpisany na listę pomocy naukowych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Opowiada o latach świetności starożytnego Egiptu. Pozwoli Ci zanurzyć się w wirtualną podróż wzdłuż brzegów Nilu do najciekawszych zakątków krainy Faraonów. Będziesz mógł zwiedzać wnętrza świątyń egipskich, dotrzeć do miejsc, które były zakazane nawet dla ludu egipskiego, zagłębić się w mrok korytarzy Cheopsa. Już dziś zapraszamy Cię na nowa wyprawę i przygodę.
Źródło opisu: Materiały prasowe dystrybutora

Ekipa

Twórca Funkcja
Jan Blew Dźwięk
Katarzyna Tunia Tłumaczenie
Igor Chilimończyk
Marianna Świętalska
Maciej Michalczuk
Agnieszka Kopczyk
Jowita Chojcan
Jarosław Tyc
Mateusz Bartkowski Tłumaczenie, redakcja merytoryczna
Krzysztof Marcinkiewicz Redakcja merytoryczna
Dagmara Cybulska Redakcja historyczna
Anna Wasilczuk Korekta
Jarosław Modrzejewski Kierownictwo projektu

Ekipa – Kleopatra: Królowa Nilu

Twórca Funkcja
Voiceland Realizacja nagrań
Andrzej Grygierzec Kierownik redakcji

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Krzysztof Żurek Narrator
Faraon PC Krzysztof Żurek (Narrator)

Linki zewnętrzne


Gry komputerowe z serii City Building
Gry Cesarz: Narodziny Państwa ŚrodkaCezar IIICezar IVFaraon • (Kleopatra: Królowa Nilu) • Immortal Cities: Children of the NileZeus: Pan Olimpu (Posejdon: Bóg Atlantydy)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.