FANDOM


Disambig W Encyklopedii polskiego dubbingu znajduje się więcej haseł o podobnej nazwie. Zobacz też: Far Cry (wersja premierowa)

Far Cry – gra komputerowa z first-person shooter stworzona przez studio Crytek, będąca pierwszą z serii o tym samym tytule, wydana wyłącznie na komputery osobiste.

Oryginalna polska wersja, która ukazała się na rynku 10 maja 2004 roku, spotkała się z bardzo krytycznym przyjęciem ze strony graczy. Zarzucano jej między innymi słabo dobranych aktorów, w tym przede wszystkim pod głównego bohatera, zaś samym aktorom fatalnie zagrane postaci. Premierowe wydanie zawierało również różne błędy w lokalizacji, w tym kulejące tłumaczenie i nieodtwarzanie się niektórych dialogów. W związku z powyższym, 16 listopada 2004 roku Cenega udostępniła na swojej stronie internetowej patch, który poprawiał lokalizację i zastępował pierwotny dubbing nowym, nagranym w studiu Armata według pierwotnego tłumaczenia. Oryginalna wersja dubbingu dostępna jest dziś już wyłącznie w wydaniu premierowym, ponieważ wszystkie reedycje zawierają poprawiony dubbing.

Fabuła

Gra opowiada o byłym żołnierzu Sił Specjalnych Jacku Carverze, który po odejściu z jednostki utrzymywał się z oferowania transportu łodzią. Został wynajęty przez dziennikarkę Valerie Constantine, która chciała zobaczyć jeden z archipelagów Mikronezji. W czasie rejsu ich łódka zostaje zniszczona przez rakietę wystrzeloną z plaży, dziennikarka znika, a on sam ledwo uchodzi z życiem. Świadomość odzyskuje w bunkrze, z którego jak najszybciej musi się wydostać i dowiedzieć się za sprawą pierwszego kontaktu w grze, tajemniczego Harlana Doyle’a, co tu robi oraz jak może przetrwać.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Nagrań Dźwiękowych i Reklamowych „Armata” (wersja poprawiona) Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Artur Młyński Harlan Doyle Cornell Womack
FarCry Artur Młyński (Harlan Doyle)
 • FarCry Artur Młyński (Głos w radiu najemników)
  Głos w radiu najemników
 • FarCry Artur Młyński (Najemnicy)
  Najemnicy
 • FarCry Artur Młyński (Naukowiec)
  Naukowiec
Krzysztof Grębski Jack Carver Peter Thias
Krzysztof Grębski - Far Cry
Andrzej Olejnik Pułkownik Richard Crow Robert Burns
FarCry Andrzej Olejnik (Pułkownik Richard Crow)
Najemnicy
FarCry Andrzej Olejnik (Najemnicy)
Piotr Ogorzałek Krieger
FarCry Piotr Ogorzałek (Krieger)
Najemnicy
FarCry Piotr Ogorzałek (Najemnicy)
Daniel Pachelski Najemnicy
FarCry Daniel Pachelski (Najemnicy)
Valerie Constantine Adriana Anderson
FarCry nie wiemi (Valerine Val Constantine)

Przypisy

 1. Far Cry - patch do polskiej wersji

Linki zewnętrzne

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Far Cry

 • Far Cry.

  21 wiadomości
  • Ja swoje pomysły co do dubbingu tej gry już wyczerpałem. Może kiedyś dojdziecie przynajmniej do tego ile wersji polonizacji tej gry było,...
  • Plik .pak - to jest zwykłe archiwum do wypakowania https://mega.nz/#!uAJ3mLxa!fOfQ39Wz5hmZkfZpe3CYhgPgdSemLNIEnjjlPyCYIrw I jeszcze przerywn...
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.