F1 2012 – gra wyścigowa autorstwa Codemasters, oparta na licencji Formuły 1, przeznaczona na konsolę PlayStation 3, XBOX 360 oraz komputery osobiste.

Opis gry

Pisk opon, ekstremalne szybkości i przeciążenia, ciasne zakręty, zawrotne dawki adrenaliny, ułamki sekund, które decydują o wygranej, wspaniałe bolidy i tory, rywalizacja, emocje - przedstawiamy F1 2012.

F1 2012 to kolejny tytuł z wielokrotnie nagradzanej serii gier wyścigowych od Codemasters, która sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Poprzednie części zdobyły wysokie oceny w branżowych mediach (F1 2010: Eurogamer: 8/10, Video Gamer: 9/10; F1 2011: Eurogamer: 8/10, G4: 4/5), a także zaskarbiły sobie uznanie i przychylność nie tylko fanów gier o tematyce samochodowej. Bez wątpienia tak dobre przyjęcie i popularność spowodowane są wykorzystaniem bardzo realistycznego modelu jazdy oraz znakomitym odwzorowaniem tras, modeli i całej atmosfery FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP.

F1 2012 stworzono w porozumieniu z profesjonalnymi kierowcami tak, by każdy - bez względu na umiejętności czy zaawansowanie - mógł poczuć adrenalinę ekstremalnych prędkości i przenieść się w samo serce sportowych wyścigów FORMULA ONETM. W trakcie rozgrywki mniej doświadczeni gracze będą mogli korzystać z ulepszonej kontroli pojazdów, a ponadto otrzymają cenne porady i wskazówki przed każdą trasą m.in. od Anthony'ego Davidsona, byłego zawodowego kierowcy FORMULA ONE i telewizyjnego eksperta. Dla tych, którzy z nieufnością podchodzą do gier wyścigowych, może być to pierwszy krok do wielkiej i emocjonującej pasji.

W F1 2012 gracze będą mogli poczuć niepowtarzalny dreszcz zostania kierowcą FORMULA ONE. Karierę mistrza czterech kółek zaczniemy od początkującego adepta, który ma szanse wykazania się na torze. Od naszych wyników zależeć będzie, czy wypatrzą nas headhunterzy z największych zespołów, oferując sławę, mocny bolid i lukratywny kontrakt. A może ze względu na słabszy czas zaczniemy w mniej istotnych stajniach, aby z każdym kolejnym wyścigiem udowadniać swoją wartość i w końcu zostać najlepszym kierowcą FORMULA ONE na świecie.

Szeroki wachlarz znanych i nowych elementów rozgrywki, a także duże możliwości technicznych modyfikacji przy zachowaniu niepodrabialnego klimatu zadowolą wymagających użytkowników, którzy z serią są nawet od samego początku. Tryb multiplayer pozwoli z kolei na wciągającą oraz dynamiczną rywalizację z kierowcami z całego świata.

W najnowszej odsłonie FORMULA ONE nie zabraknie aktualnych oficjalnych zespołów, kierowców, bolidów i tras z 2012 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIPTM, w tym debiutujące 2012 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIXTM w Austin, stolicy stanu Teksas, oraz powracający do kalendarza wyścigów słynny niemiecki tor Hockenheim. Graczom przyjdzie więc usiąść za kółkiem np. Ferrari czy McLarena, by rywalizować o pierwsze miejsce z m.in. Jensonem Buttonem i Fernando Alonso.

Żródło opisu: Muve

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio PRL Realizacja nagrań
Maria Czykwin Reżyseria
HEX Tłumaczenie

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Paweł Ciołkosz Inżynier wyścigowy
Jakub Kamieński Komentator
Grzegorz Kwiecień Narrator

Multimedia

Linki zewnętrzne

Codemasters.png
Colin McRae Rally Colin McRae RallyColin McRae Rally 2.0Colin McRae Rally 3Colin McRae Rally 04Colin McRae Rally 2005
DiRT Colin McRae: DiRT 2DiRT 4DiRT Rally 2.0
Race Driver ToCA Race DriverToCA Race Driver 2ToCA Race Driver 3GRID 2GRID: AutosportGRID
F1 F1 2010F1 2012F1 2013F1 2014
Pozostałe OnrushOverlord
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.