FANDOM


End of Twilight: Zaginiona tarcza wikinga (ang. End of Twilight) – komputerowa gra fabularna z 2001 roku opracowana przez studio RaajMenon. W Polsce wydana 20 grudnia 2001 roku przez firmę Lemon Interactive, będącą również zleceniodawcą dubbingu.

Fabuła

End of Twilight to trójwymiarowa gra akcji z elementami cRPG, w której obserwujemy nasze poczynania z perspektywy trzeciej osoby. Jej akcja składa się z szeregu samodzielnych bitew połączonych jedną epicką historią, umiejscowioną na rajskich wyspach, w świecie skandynawskich bogów i herosów. Dwóch umarłych i całkowicie odmiennych bogów Odyn (dobry) oraz Fenrir (zły) próbuje wydostać się ze świata umarłych i stać się władcami niebios. Ich rywalizacja i walka mąci cały spokój na wyspach, a na dodatek w zaświatach powstają liczne potwory i żywioły, które nie chcąc przyłączyć się do ani jednego z bogów stają się trzecią stroną tego konfliktu.

W obliczu takiego obrotu spraw Odyn wysyła trzech poddanych sobie wojowników na misję, celem której jest zniszczenie Fenrira oraz zamknięcie bram łączących wyspę ze światem zewnętrznym. My możemy pokierować poczynaniami tych herosów, czeka nas więc fantastyczna podróż, w której na pewno nie będziemy narzekać na brak walki. Do wykonania mamy 16 misji, z których każda zawiera ponad 30 minut dialogów oraz krótkie wstawki filmowe. W każdej z nich możemy kontrolować od 1 do 5 postaci mając do wykonania różnorodne cele misji: zabić wszystkich wrogów, odnaleźć artefakt, eskortować kogoś itp. Opcje rozwoju postaci umożliwiają wyposażenie bohaterów w nowe, doskonalsze typy broni oraz nauczenie każdej z nich kilku nowych rodzajów ataków. Oryginalny system broni łączący cechy systemów karcianych Magic the Gathering oraz Final Fantasy Tactics.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
GMS Records Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Zbigniew Konopka Fenris
Zbigniew Konopka - EoTZTW
Sławomir Śmiałek Narrator
Sławomir Śmiałek - EoTZTW
Odyn
EoTZTW - Odyn
Axe
EoTZTW - Axe
Erik
EoTZTW - Erik
Walkiria
EoTZTW - Walkiria
Wiking
EoTZTW - Wiking

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.