Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Demony wojny według Goi, znany także jako: Demony wojny według Goyi – polski dramat wojenny z 1998 r. w reżyserii i na podstawie scenariusza Władysława Pasikowskiego.

Film w Polsce miał swoją premierę 20 marca 1998 roku, za dystrybucję w kinach jest odpowiedzialna firma Vision Film Distribution.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w lutym 1996 roku na Bałkanach. Kończy się wojna w byłej Jugosławii. Major Keller dowodzi polskim oddziałem z 6BDSZ wchodzącym w skład IFOR w Bośni, który wykonuje zadania zgodnie z rezolucją ONZ. Keller podejmuje akcję sprzeczną z regulaminem i ma zostać karnie odesłany do Polski na miesiąc przed planowaną zmianą dowódcy kontyngentu. W związku z tym, wraz z nowym dowódcą majorem Kuszem, do bazy przyjeżdża prokurator, porucznik Czacki, który ma przeprowadzić śledztwo "w sprawie otwarcia ognia w rejonie Srebrenicy". Gdy pilot zestrzelonego norweskiego śmigłowca z polskimi żołnierzami na pokładzie prosi o pomoc, Keller chcąc ratować własnych żołnierzy prosi IFOR o zgodę na akcję ratowniczą. W odpowiedzi otrzymuje rozkaz zabraniający opuszczania obozu. Keller ignoruje rozkazy i wraz ze swoim oddziałem wyrusza na pomoc zestrzelonym.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Marek Kondrat Najemnik Filip Krzysztof Rex-Jarnot

Linki zewnętrzne