FANDOM


Disambig W Encyklopedii polskiego dubbingu znajduje się więcej haseł o podobnej nazwie. Zobacz też: Delta Force: Helikopter w ogniu (reedycje)

Delta Force: Helikopter w ogniu (oryg. Delta Force: Black Hawk Down, 2003) – taktyczna gra komputerowa z gatunku first-person shooter autorstwa Novalogic Inc., jest to czwarta część serii Delta Force, z kolei pierwsza zdubbingowana na język polski.

Premiera gry w Polsce odbyła się 30 kwietnia 2003 roku dzięki firmie Cenega. 2 marca 2004 roku ukazało się na terenie Polski oficjalne rozszerzenie do gry z podtytułem Team Sabre.

W 2005 roku prawa do tytułu przejęła firma CD Projekt, która w ramach serii Fajna Cena wydała grę wraz z dodatkiem, opracowując do niej nowe tłumaczenie i dubbing. Premiera reedycji miała miejsce 21 lipca 2005 r.

Opis gry

Helikopter w ogniu to kolejna część legendarnej serii Delta Force, stworzonej przez studio NovaLogic, a charakteryzującej się od lat najwyższej jakości grafiką i niezrównanym realizmem działań na wirtualnym polu walki. Gracz jeszcze raz ma szansę wyruszyć w bój jako komandos elitarnej jednostki. Kolejna część serii przedstawia losy amerykańskich Rangers i żołnierzy służb Delta Force, biorących udział w akcji przeciwko lokalnym możnowładcom w Somalii. Helikopter w ogniu wykorzystuje zmodyfikowany, efektowny engine trójwymiarowy gry Comanche 4, co gwarantuje niezwykłą dokładność odwzorowania terenu i bardzo dynamiczną akcję - drużyny piechoty atakują budynki dzięki wsparciu śmigłowców bojowych, z tyłu próbuje kontratakować somalijska milicja, a gracz znajduje się w samym środku chaosu. Oczywiście, jako żołnierz amerykańskich służb specjalnych ma on po swojej stronie przewagę wyposażenia, wyszkolenia i siły ognia. Nie znaczy to jednak, że może lekceważyć przeciwnika - ostatecznie ten, kto pamięta wydarzenia z Somalii, albo oglądał film pod tym samym tytułem wie, że cała akcja bynajmniej nie przebiegała tak, jak życzyłoby sobie dowództwo US Army. Na szczęście do pomocy mamy także sprzęt nieco cięższy - pojawia się choćby opancerzony humvee którym możemy kierować, albo zająć stanowisko strzelca z tyłu. Do tego jak zwykle w serii Delta Force znaleźć można niezwykle interesujące misje i wyjątkowe napięcie, towarzyszące faktowi, że przecież w tej grze - jeden strzał przeciwnika może powalić nas na ziemię. Doskonała grafika, zacięte walki i tytułowe helikoptery - przygotuj się na walkę, jakiej jeszcze nie widziałeś!
Źródło opisu: Materiały prasowe dystrybutora

Ekipa

Twórca Funkcja
Amadeusz Studio Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Brak danych

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.