FANDOM


Chrome – polska gra akcji typu first-person shooter stworzona i wydana przez studio Techland 16 czerwca 2003 roku.

W 2005 roku powstał prequel gry pt. Chrome: SpecForce.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w erze kolonizacji kosmosu. Ludzkość dokonała terraformowania wielu planet, czyniąc je zdatnymi do życia. Kluczem do tej technologii jest chrom, który z tego względu stał się cennym i poszukiwanym surowcem.

Głównym bohaterem Chrome jest Bolt Logan, były żołnierz oddziałów specjalnych SpecForce, obecnie najemnik pracujący wespół z Ronem 'Pointerem' Hertzem (również byłym członkiem SpecForce'u). W chwili rozpoczęcia gry obydwaj wypełniają kolejne zlecenie, polegające na kradzieży danych korporacji Octolab z placówki na planecie Zorg. Misja przybiera zły obrót, gdy Pointer wystawia swojego partnera, pozostawiając go na pastwę losu wewnątrz bazy, a samemu uciekając z planety ze skradzionymi danymi. Loganowi udaje się jednak zbiec z pomocą Carrie – kobiety, której przypuszczalnie również zlecono kradzież danych Octolabu.

Od tamtego dnia mija rok, a Logan i Carrie zadzierzgnęli przez ten czas stałą współpracę. Przybywają do systemu Walkiria, gdzie podejmują się szeregu zleceń jednej z działających tam korporacji, SPACONu. Pierwsze zadanie wprowadza Logana na trop dawnego członka SpecForce'u, Jurgena Dexona, obecnie pracującego dla nieznanych mocodawców. Głównemu bohaterowi udaje się odzyskać skradzione kontenery z cennym sprzętem, należącym do SPACONu, a następnie zabić samego Dexona. Carrie usiłuje, w oparciu o zdobyte przez Logana komputerowe dane, odkryć tożsamość pracodawców Jurgena, lecz okazują się zbyt silnie zakodowane, aby była w stanie je odszyfrować. Nie udaje się to także specjalistom ze SPACONu. Mając nadzieję na odkrycie zawartości danych, Logan – za namową Carrie – podejmuje się misji uwolnienia profesora Bernarda Shybkova, specjalisty od nanotechnologii, porwanego jakiś czas temu przez ludzi Dexona. Choć wykonuje to zadanie pomyślnie, Shybkov nie wydaje się być uszczęśliwiony z ratunku, co budzi podejrzenia Logana.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Wojciech Dąbrowski Ron 'Pointer' Hertz
Chrome Wojciech Dąbrowski (Ron 'Pointer' Hertz)
Paweł Okoński Profesor Bernard Schybkov
Chrome Paweł Okoński (Profesor Bernard Schybkov)
Paweł Orleański Bolt Logan
Chrome Paweł Orleański (Bolt Logan)
Joanna Orleańska Carrie
Chrome Joanna Orleańska (Carrie)
Krzysztof Bień
Krzysztof Kulesza
Marek Ryter
Aldona Struzik
Marta Zięba

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.