Cezary Kwieciński (ur. 31 marca 1966 roku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.

Życiorys

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

W latach 1988-1990 występował na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Z dubbingiem związany jest od dziecka – zadebiutował rolą Roberta w czechosłowackim filmie Robert i jego małpka z 1976 roku. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Hak Zagubieni chłopcy
1996 Świąteczna gorączka Gwary
1997 Richie milioner Pee Wee Jonathan Hilario
2003 8. Mila
2003 Country Miśki Pracownik sklepu Daniel Escobar
2003 Old School Weensie Jerod Mixon
2007 Za linią wroga II: Oś zła
2008 Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
2008 Sekret Hale Dwoskin Hale Dwoskin
2008 Speed Racer Komentator
2010 Alicja w Krainie Czarów Dworzanin
2011 Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje Major Bren Derlin John Ratzenberger
2011 Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi Bib Fortuna Michael Carter / Erik Bauersfeld
Horton Salm
2012 Niesamowity Spider-Man Taksówkarz Damian Lemon
2016 BFG: Bardzo Fajny Gigant
2016 Łotr 1: Gwiezdne wojny – Historie Technik Rebelii Eric MacLennan
2016 Łowca i Królowa Lodu Nion Nick Frost
2016 Tarzan: Legenda Wódz Muviro Yule Masiteng
2016 Tini: Nowe życie Violetty
2017 Był sobie pies
2017 Kobieta lew Johannes Joachim Burghart Klaußner
2017 Muppety na wyspie skarbów Śłitaśny John Henson
2017 Wonder Woman Wódz Eugene Brave Rock
2017 Wrota bohaterów Żołnierz Aruna
Zbir Aruna
2018 Bella i Sebastian 3
2018 Maria Magdalena Tomasz David Schofield
2018 Venom Parolee Sam Medina
2019 Shazam! Victor Cooper Andrews
2020 Doktor Dolittle

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1977 Ja, Klaudiusz Gemellus Douglas Melbourne
1999 Nowa rodzina Addamsów Pugsley Brody Smith
Willy Harris Allan
2007 Było sobie porno Kibol
2015 Mike i Molly Abe Keone Young

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2000 Hugo: Tropikalna wyspa Fernando
2000 Hype: The Time Quest Czarodziej Rajoth
  • Szewc Wellet
  • Książę Taskan IV
  • Czarodziej Deramoth
  • Karczmarz Galarno Jr.
  • Belhair
2000 Submarine Titans Raporty Czarnych Ośmiornic
2001 Hugo: Gwiazdkowa przygoda Hugo
2001 Hugo: Magiczna podróż Orangutan
  • Papuga na lotnisku
  • Żółw-jubiler
2001 Hugo: Zaczarowany dąb Trik
2001 Hugo: Zaklęta kolejka Król-nosorożec
  • Neil Armstrong
  • Stary grecki żółw
  • Świnia-kowbój
  • Trik (Rat)
2002 Scooby-Doo!: Strachy na lachy Scrappy-Doo Scott Innes
2003 Artur: Konkurs dobrych uczynków Buster
2003 Scooby-Doo!: Miasto duchów Scrappy-Doo Scott Innes
2003 Scooby-Doo!: Piramidalna zagadka Scrappy-Doo Scott Innes
Detektyw Ahmed Ed Furman
2003 Tymek: Niczego się nie boję! Skrzat
2004 Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską Mały Arturo Jeff Bennett
2004 Scooby-Doo! 2: Potwory na gigancie Strażnik Rob Paulsen
2005 Madagaskar Mort Dee Bradley Baker
2006 Auta Pirat drogowy
2006 Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej Roman
2006 Cezar IV Prefekci
  • Wydobywcy piasku
  • Wytwórcy wyrobów ze szkła
2006 Neverwinter Nights: Kingmaker „Lewołapka” Sebastian Fitch
Stan
2006 Viva Piñata Seedos
2006 Warhammer: Mark of Chaos Brat Gunther
  • Gobliny Dzidomioty (jednostka)
  • Orki na Dzikach (jednostka; Battle March)
  • Maruderzy (jednostka)
  • Fanatycy Nocnych Goblinów (Battle March)
  • Wazog (Battle March)
  • Bitewny kapłan Sigmara (jednostka)
  • Grabieżcy Miotacze Toporów (jednostka)
  • Większy Szaman Nocnych Goblinów
  • Olaf Berserker
  • Nocne gobliny
2007 Assassin’s Creed Sibrand Arthur Holden
2007 Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy Myrkul S. Scott Bullock
2007 Shrek Trzeci Kapitan piratów
  • Nerd
  • Piraci
  • Sługa
2007 Wiedźmin Grabarz Cezary Kwieciński
  • Kwatermistrz obozowy
  • Uciekinier
  • Żebrak
  • Oprych
  • Bandyci Salamandry
  • Chorzy
  • Szczekacz
  • Rasista
  • Żebracze
  • Gwardzista
  • Mieszkaniec podgrodzia
  • Oprych
  • Gruby ceglarz
2008 Asterix na olimpiadzie Brutus
Sędzia igrzysk
2008 Brothers in Arms: Hell’s Highway Joseph „Red” Hartsock David McGarry
  • Nicolaas
  • Crew
2008 Gothic 3: Zmierzch Bogów Evert
  • Theodor
  • Kowal
  • Anton
  • Narrator
2008 Kung Fu Panda Modliszka Brian T. Delaney
  • Dzieci
  • Przeciwnicy
2008 Małpy w kosmosie Murray
2008 Mass Effect Michael Petrovsky Fred Tatasciore
  • Jahleed
  • Menos Avot
  • Oficer
  • Biotyczny terrorysta
2008 Quantum of Solace Człowiek Mitchella
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Valerius
Sługa Tarishy
2009 Dragon Age: Początek Cullen Rutherford Jonny Rees
  • Dowódca Popielnych Wojowników
  • Ścierwojad
  • Tamlen
  • Weteran Białego Sokoła
  • Czarnowidz
  • Krasnoludzka męska dziwka w „Perle”
2009 Fantasy Wars: Złota edycja Ugraum
Krasnoludzki szlachcic
2009 Killzone 2 Jeffries
  • Żołnierze ISA
  • Helghaści
2009 Mój wymarzony chłopak: Kocha, nie kocha... Robert
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Marynarz
  • O'Dell
  • Dalin Evenbough
  • Ottelmar
2009 Tom Clancy’s H.A.W.X. Żołnierze U.S. Navy
2010 Arcania: Gothic 4 Chuck
  • Ixidia
  • Ahnbael
  • Ingor
2010 Disciples III: Odrodzenie Mściciel
  • Łowczy
  • Tytan
  • Legionista
  • Mroczny sługa
  • Krasnolud
  • Król orków
2010 Dragon Age: Początek – Przebudzenie Dworkin Glavonak
  • Olaf
  • Duch krasnoluda
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Gryfek Warwick Davis
2010 Księżniczka i żaba Darnel
2010 Mass Effect 2 Pitne For Chris Postle
  • Vij
  • Kor Tun
  • Admirał Gerrel
  • Głos w radiu
  • Turiański pacjent
  • Daroth
  • Żołnierz Błękitnych Słońc
  • Żołnierz Zaćmienia
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Oficer Dominium
  • Marine Dominium
  • Maruder Dominium
2010 Toy Story 3 Hamm John Ratzenberger
2010 Toy Story Mania Żołnierzyki
2011 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II Gryfek Warwick Davis
2011 League of Legends Kindred (Wilk) Matthew Mercer
2011 Medieval Moves: Wyprawa Trupazego Kucharz
2011 Orcs Must Die! Śmierć orkom! Mag bitewny Rob McCollum
2011 RAGE Gadżeciarze
Strażnik podziemnego miasta
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Torvar
  • Brenuin
  • Sam Guevenne
  • Ranmir
  • Karl
  • Razelan
  • Sanguine
  • Cosnach
  • Torbjorn Łamacz-Tarcz
2011 Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Salim T.J. Ramini
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Sheldon Skaggs Cezary Kwieciński
  • Vicek Borowik
  • Dragan
  • Dowódca patrolu
  • Temerscy żołnierze
2012 ArcaniA: Upadek Setarrif Opętany mieszkaniec Setarrif
Arcydemon
2012 Diablo III Paser Radok
  • Szalony górnik
  • Przeklęty pielgrzym
  • Przerażony człowiek
  • Rozgniewany rolnik
  • Torturowana ofiara
  • Uchodźca
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Takielarz Miętus
2012 Forza Horizon Dak Stewart
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Policjant
  • Dominic 'Dom' Osmond
  • Strażnik
  • Ochroniarz sierocińca
2012 Orcs Must Die! 2 Mag bitewny Rob McCollum
2012 Resistance: Burning Skies Żołnierz #2
2012 Risen 2: Mroczne wody Duncan
  • Harvey
  • Flannigan
  • Meeks
  • Wrona
  • Pirat
2013 Battlefield 4 Molina Juan Gabriel Pareja
2013 Beyond: Dwie dusze Ambasador Muhammad Hirzalla
2013 Company of Heroes 2 Niemiecki grenadier
  • Niemiecki żołnierz
    Wykrzyknik.png
  • Członek oddziału Jaeger
  • Radziecki żołnierz
2013 Puppeteer Wąż David Holt
  • Olbrzymi szkielet
  • Indianin
  • Kraken
  • Pirat
2013 Ratchet & Clank: NEXUS Drań #3 Alastair Duncan
2013 Samoloty Głos z centrali
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie Toothpick David Lodge
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Ogar (jednostka)
  • Egzekutor
  • Oficer Dominium
  • Umojański Marine
  • Marine
2014 Diablo III: Reaper of Souls Rozgniewany rolnik
2014 Enemy Front Partyzanci francuscy
Żołnierz AK
2014 Hearthstone Nadiskrownik Opiłek
  • Stróż Mogu'szanu
  • Kapitan Zielonoskóry
  • Licytator z Gadżetonu
  • Mag z Dalaranu
  • Dowódca Argentu
  • Głodna Naga (Liga Odkrywców)
2015 The Order: 1886 Gwary
Rebeliant
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Tasak Cezary Kwieciński
  • Sukkus
    Wykrzyknik.png
  • Bukmacher
  • Duch
  • Żołnierz Barona
    Wykrzyknik.png
  • Hans Żelazna Rzyć
  • Uczeń szkutnika
  • Sukurus
    Wykrzyknik.png
  • Skelligijczycy
2015 Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia Handlarz z Ofiru Cezary Kwieciński
2016 Call of Duty: Infinite Warfare Żołnierz
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Sheldon Skaggs Cezary Kwieciński
  • Dywizja kawaleryjska Magne
  • Ciężka jazda Burej Chorągwi
  • Krasnoludzki pirotechnik
  • Sukrus
  • Harald Chromy
2016 LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Obcy pilot
Szturmowiec
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Donimir z Troy Cezary Kwieciński
Wściekły krasnolud Cezary Kwieciński
2017 Horizon: Zero Dawn Uczony Palas
Bandyci
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 Surtur Gary Martin
  • Kingpin
  • Turysta
2017 Syberia 3 Obserwator Jacques Herlin
2018 Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści Lord Manfield Cezary Kwieciński
2019 RAGE 2 Przechodzień
2020 Ghost of Tsushima Traperzy
Watażka Harunori
2020 Warcraft III: Reforged Władca otchłani (bohater)
  • Piechur (jednostka)
  • Plugastwo (jednostka)
  • Sierżant

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Goofy na wakacjach Strażnik Herschel Sparber
2003 Spirited Away: W krainie bogów
2005 Ruchomy zamek Hauru Strażnik
  • Jeden z obywateli
  • Kolega Lettie z pracy #1
  • Młody chłopak
2012 Merida waleczna Młody MacGuffin Kevin McKidd
2016 Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig Dusty Rhodes Dusty Rhodes
2016 Sekretne życie zwierzaków domowych Dziadek Dana Carvey

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Duckman
1998 Laboratorium Dextera Mędrek (odc. 27-78) Eddie Deezen
1998 Teknoman Willy
1999 Blokersi „Pulpet” Hudson Michele Morgan
2000 Dilbert
2000 Zapasy na śmierć i życie Joe C Charlie Day
2002 Samuraj Jack Książę Astor Matt Levin
2004 Mała syrenka (wersja DCVI) Żółw Dudley
2005 Megas XLR Knup David DeLuise
Zły Knup z alternatywnnego wymiaru David DeLuise
2005 Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! Mandaryn (seria IV) James Hong
  • Lord Tic-Tac
  • Maurice
  • Prometeusz 5
  • Patriarcha Xan
2006 Batman: Animacje
2006 Ben 10 Kulopłot (niektóre odcinki IV serii) Fred Tatasciore
  • Benmumia
  • Upchuck (IV seria)
  • Zębal (IV seria)
  • Gała (odc. 49)
  • Jamie small>(odc. 1)
  • Jeden z załogi Vilgaxa (odc. 1, 13, 16)
  • Pomnik Kappa (odc. 32)
  • Kolega Todda #1 (odc. 35)
  • J.T. (odc. 36, 47)
  • Mały Inferno (odc. 42)
  • Jeden z piratów drogowych (odc. 44)
  • Jeżozwierz (odc. 45)
2007 Fineasz i Ferb Buford Van Stomm Bobby Gaylor
  • Sprzedawca (odc. 1b)
  • Krowa 1 (odc. 3a)
  • Ochroniarz w centrum handlowym (odc. 4b)
  • Baddinclappingon (odc. 8b)
  • Gwary (odc. 11)
  • Buck Buckerson (odc. 13a)
  • Dostawca (odc. 18b)
  • Wieśniak (odc. 22a)
  • Chłopiec 2 (odc. 29b)
  • Kosmita w ciele Buforda (odc. 107b)
2014 Wujcio Dobra Rada
2015 Między nami, misiami Panda (odc. 1-16, 18-21, 23-35, 38-53, 56, 63, 65-68, 71-72) Bobby Moynihann
2016 Overwatch Członek bandy Los Muertos #4
2018 Dragon Ball Super Drugi reżyser Kappei Yamaguchi
2018 Rozczarowani Jaś David Herman
2018 Super Drags Pan Robertinho
Mama Donizeta
2019 Chłopaki z baraków: Serial animowany


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
1996 Świąteczna gorączka
2007 Fineasz i Ferb
2015 Między nami, misiami Piosenki w odcinkach Randka Pandy, Kapitan Kraboo

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.