FANDOM


Car Tycoon – strategiczna gra ekonomiczna stworzona przez niemieckie studio Vectorcom. W Polsce wydana 10 kwietnia 2002 roku przez firmę Lemon Interactive, będącą również zleceniodawcą dubbingu.

Opis gry

Akcja gry rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych między rokiem 1950 a 2006. Gra rozpoczyna się w latach pięćdziesiątych, kiedy w Stanach powstały już najatrakcyjniejsze modele samochodów.

Gracz wciela się w przedsiębiorcę działającego w branży motoryzacyjnej. Na początku użytkownik gry ma fabrykę i salon sprzedaży. Czasem także dostępna jest stacja napraw. Zadaniem gracza jest stworzenie koncernu samochodowego.

Użytkownik gry walczy z konkurencją na wiele sposobów. Pierwszym jest zaproponowanie klientom samochodów wykorzystujących najnowsze rozwiązania techniczne, które opracowują inżynierowie. Cztery składniki potrzebne do zbudowania nowego samochodu: karoserię, silnik, zawieszenie i wystrój wnętrza projektują przez około półtora roku. Jeśli pracują za wolno, gracz wysyła szpiegów, którzy wykradają konkurencji plany nowych rozwiązań. Od innych producentów użytkownik gry kupuje części tylko w ostateczności, ponieważ ich cena jest wysoka.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
GMS Records Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Zbigniew Konopka Narrator
Car Tycoon Z.Konopka (Narrator intra)
Brygida Turowska-Szymczak Szpieg
Car Tycoon B.Turowska (Szpieg)

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.