FANDOM


Buzz! Mega Quiz (ang. Buzz! The BIG Quiz, 2006) – towarzyska gra autorstwa Relentless Software, przeznaczona na konsolę PlayStation 2.

Opis gry

Buzz! The BIG Quiz to kolejny, po Buzz! The Music Quiz, tytuł, wykorzystujący specjalnie skonstruowane do tego celu buzzery. Są to przyciski–brzęczyki, podobne do stosowanych w telewizyjnych teleturniejach. Bo też i gra jest niczym innym, jak właśnie teleturniejem. Prezenter Buzz powraca po raz kolejny, przynosząc zestaw nowości. Niespodziankę mamy już na samym początku zabawy: teraz w rywalizacji może wziąć maksymalnie osiem osób. Czyni to rozgrywkę bardziej emocjonującą, ale wymaga również zainwestowania w kolejny komplet buzzerów (sprzedawane są po cztery sztuki). Bardzo duża zmiana dotyczy tematyki pytań. Poprzednia cześć koncentrowała się tylko na muzyce, teraz nie jest już tak łatwo (jeśli pierwszy tytuł można nazwać łatwym). Zadawane pytania dotyczą obszernych rodzajów wiedzy, zacząwszy od sportu, na filmie skończywszy. Sama rozległość tematyczna może sprawiać poważne kłopoty, a nie należy zapominać o poziomie trudności. Często zdarza się, że poprawna odpowiedź wymaga naprawdę dokładnej znajomości tematu, co sprawia, że szanse poszczególnych zawodników nie zawsze są do końca równe. Niestety zrezygnowano z istniejącej, w poprzedniej grze, możliwości ustawienia trudności. Mamy za to wpływ na długość rozgrywki. Nie musimy korzystać ze standardowych ustawień długa – średnia – krótka, możemy wybrać dowolną ilość rund, w zależności od naszych preferencji i ilości posiadanego czasu.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Piotr Gąsowski Buzz
Buzz Megaquiz Piotr Gąsowski (Buzz)
Joanna Jabłczyńska Rózia
Buzz!Megaquiz Joanna Jablczyńska (Ruzia)
Andrzej Ferenc Lektor czytający pytania
Buzz!Megaquiz Andrzej Ferenc (Czytający pytania)

Linki zewnętrzne

Zdubbingowane gry z serii Buzz!
Główna seria Buzz! Mega QuizBuzz! Quiz TVBuzz! Brain BenderBuzz! Master QuizBuzz! Polskie łamigłówkiBuzz! Świat quizów
Buzz Junior Buzz! Junior: Zabawa w dżungliBuzz! Junior: Zabawa robotówBuzz! Junior: Zabawy potworówBuzz! Junior: Zabawy dinozaurów
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.