Burnout Paradise: The Ultimate Box – gra wyścigowa autorstwa Criterion Studios, przeznaczona na konsolę PlayStation 3 i Xbox 360, ósma gra z serii Burnout (wliczając też spin-offy), z kolei pierwsza wydana z polskim dubbingiem.

Pierwotnie gra została 25 stycznia 2008 roku na konsolach stacjonarnych, w wersji oryginalnej. Polskiego dubbingu doczekała się rozszerzona wersja gry pod nazwą: Burnout Paradise: The Ultimate Box, wydana w Polsce 6 lutego 2009 roku. Polska wersja jest dostępna w wersji na komputery osobiste oraz konsolę PlayStation 3.

16 marca 2018 roku ukazała się odświeżona wersja The Ultimate Box, Burnout Paradise: Remastered, przeznaczona na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, na każdej platformie docelowej wydana z oryginalnym dubbingiem sprzed 9 lat.

Opis gry

Skoro akcja to Twój żywioł, w grze Burnout™ Paradise masz pełną kontrolę nad wszystkim, co się wokół Ciebie dzieje. Świat drogowego szaleństwa stoi otworem!

Przemierzaj otwarte trasy - ulice w centrum miasta, zatłoczone autostrady i biegnące w górach kręte szosy. Wymijaj lub roztrzaskuj pojazdy przeciwników w trakcie dynamicznych wyścigów. Teraz Ty decydujesz, która trasa zaprowadzi Cię do mety najszybciej. Wzbijaj się wysoko w powietrze i odkrywaj skróty, rozbijaj barierki i dostań się do miejsc, o których Twoi rywale nie mają bladego pojęcia.

Spotykaj przyjaciół w trybie online, za pomocą rewolucyjnego systemu EasyDrive, który ostatecznie kończy erę nudnych poczekalni i serwerów. Teraz możesz od razu przejść do meritum sprawy. Burnout Paradise to najbardziej ekscytujące wyścigi w sieci na konsolach PLAYSTATION®3 i Xbox 360™.

Źródło opisu: EA Polska

Ekipa

Twórca Funkcja
Marcin Król Koordynacja projektu
Jakub Nowicki

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jarosław Boberek DJ Atomica Mark Hildreth

Multimedia

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.