Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu

Battlefield V – komputerowa gra typu first-person shooter tworzona przez studio DICE na platformy Microsoft Windows, Xbox One i PlayStation 4, będąca czternastą (wliczając spin-offy) częścią serii Battlefield. Z polskim dubbingiem wydana zostanie na wszystkich platformach docelowych, a jej światowa i polska premiera odbyły się 20 listopada 2018 roku.

W ramach akcji promocyjnej, Electronic Arts Polska zorganizowało konkurs, którego trójka zwycięzców wzięła udział w nagraniach dubbingu do gry, wcielając się w żołnierzy w trybie wieloosobowym.

Bohaterowie kampanii fabularnej przemawiają w swoich językach, takich jak angielski, niemiecki czy szwedzki. Na życzenie producenta gry, kampania nie jest dubbingowana na inne języki i w każdym kraju dostępna jest jedynie z napisami, podczas gdy dubbing opracowano wyłącznie do trybu wieloosobowego.

O grze

Weź udział w największym konflikcie w historii ludzkości w Battlefield™ V. Seria wraca do swoich korzeni dzięki zupełnie nowemu spojrzeniu na II wojnę światową. Weź udział w starciach wieloosobowych ze swoją drużyną, doświadczając Wielkich Operacji, lub poznaj dramatyczne historie rozgrywające się na tle globalnej wojny w jednoosobowych Opowieściach Wojennych. Walcząc w niesamowitych, niespodziewanych miejscach na całym świecie, możesz cieszyć się największą i najbardziej wciągającą grą z serii Battlefield.
Źródło opisu: Origin

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio PRL Realizacja nagrań
Maksymilian Bogumił Reżyseria
Artur Stodolny Dźwięk

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Przemysław Glapiński Żołnierz
Krzysztof Głowienke Żołnierz (multiplayer)
Weronika Jakubowska Żołnierz (multiplayer)
Tomasz Kulisz Żołnierz (multiplayer)
Maksymilian Bogumił
Sylwia Gola
Emma Herdzik
Anna Jarosik-Trawińska
Mateusz Kwiecień
Milena Staszuk
Mateusz Weber
Bartosz Wesołowski

Pliki multimedialne

Linki zewnętrzne