Bartłomiej Kasprzykowski (ur. 19 maja 1977 roku w Szczecinie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Kariera

W 2000 ukończył wrocławską filię PWST w Krakowie.

W latach 2001–2008 był aktorem Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Współpracuje obecnie z teatrem In Vitro w Lublinie. Dzięki spektaklowi Kamienie w kieszeniach w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego zdobył Grand Prix Festiwalu „Kontrapunkt” w Szczecinie w 2007 i Grand Prix Festiwalu Wiosna Teatralna w Bielsku-Białej.

W Magdzie M. grał Wojtka – nieśmiałego prawnika. W Halo Hans! wcielał się w tytułową postać przystojnego agenta-amanta. Z kolei w Teraz albo nigdy! występował jako cyniczny pracoholik, zdradzający żonę. Podobną rolę gra też w Przyjaciółkach. Na ekranie pojawiał się jeszcze w wielu innych rolach, takich jak: ksiądz (Ranczo), konfident (Czas honoru) czy otoczony rodziną dziennikarz sportowy (Wszyscy kochają Romana).

Od 8 marca 2009 do 17 maja 2009 brał udział w dziewiątej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jego taneczną partnerką była Blanka Winiarska. Ostatecznie para dotarła do finału, gdzie zajęli drugie miejsce, przegrywając z Dorotą Gardias i Andrejem Mosejcukiem.

Jesienią 2015 wygrał czwartą edycję programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Wszystkie pieniądze za wygrane odcinki (łącznie 120.000 zł) aktor przeznaczył na rzecz fundacji „Szkoła Otwartych Serc” z Malborka. Od piątej do ósmej edycji, zasiadał za panelem jurorskim show.

Obecnie jest związany z aktorką Tamarą Arciuch, z którą ma dwoje dzieci: syna Michała (ur. 2009) i córkę Nadię (ur. 2016).
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2008 Asterix na olimpiadzie Mordikus Alexandre Astier
2017 Jumanji: Przygoda w dżungli Sheldon „Shelly” Oberon Jack Black
2017 Wszystko albo nic Marcin Lenertowicz Ondřej Sokol
2018 Zegar czarnoksiężnika Jonathan Barnavelt Jack Black
2019 Jumanji: Następny poziom Sheldon „Shelly” Oberon Jack Black

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.