FANDOM


(Dodano nową stronę „{{K|''Apocalipsis: Harry at the End of the World''}} {{Wer|informacji na okładce gry}} {{Gra |tytuł = Apocalipsis:<Br />Harry at the End of the World |obraz ...”)
 
(Linki zewnętrzne)
 
Linia 47: Linia 47:
   
 
== Linki zewnętrzne ==
 
== Linki zewnętrzne ==
* {{GOL|36516|{{PAGENAME}}}}
+
* {{GOL|apocalipsis/zc5070|{{PAGENAME}}}}

Aktualna wersja na dzień 12:36, wrz 4, 2018

Apocalipsis: Harry at the End of the World – polska komputerowa gra przygodowa stworzona przez studio Punch Punk Games. Zarówno polska, jak i światowa premiera miała miejsce 28 lutego 2018 roku.

Fabuła Edytuj

Apocalipsis: Harry at the End of the World to tradycyjna gra przygodowa, w stylu takich tytułów jak Samorost czy Machinarium, gdzie główkowanie nad zagadkami jest wyzwaniem i źródłem radości z gry. Ten sprawdzony model rozgrywki idealnie pasuje do historii o rozstaniu, odkupieniu i, dosłownie, końcu świata.

W Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotka fantastyczne stwory, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku, by ostatecznie pokonać dręczące go demony. Narratorem podróży będzie Nergal, wokalista zespołu Behemoth, którego muzykę w nowej, nastrojowej wersji także będzie można znaleźć w grze.

Apocalipsis z XV wiekiem łączy zarówno styl graficzny, jak i sam świat gry, który jest inspirowany Apokalipsą św. Jana i skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach. Każde miejsce, które odwiedzisz i każda postać, którą spotkasz w Apocalipsis wywodzi się z rycin z XV i XVI wieku stworzonych przez takich artystów jak Hans Holbein, Michael Wolgemut czy Albrecht Dürer. To połączenie średniowiecznej sztuki i filozofii z grami wideo wciągnie cię w świat, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.
Źródło opisu: Steam

Ekipa Edytuj

Twórca Funkcja
LocoMotive Realizacja nagrań

Obsada Edytuj

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Adam Darski Narrator Adam Darski
Apocalipsis Harry at the End of the World Adam Darski (Narrator)

Multimedia Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.