(Dodano nową stronę „{{K|''Apocalipsis: Harry at the End of the World''}} {{Wer|informacji na okładce gry}} {{Gra |tytuł = Apocalipsis:<Br />Harry at the End of the World |obraz ...”)
 
 
Linia 47: Linia 47:
   
 
== Linki zewnętrzne ==
 
== Linki zewnętrzne ==
* {{GOL|36516|{{PAGENAME}}}}
+
* {{GOL|apocalipsis/zc5070|{{PAGENAME}}}}

Aktualna wersja na dzień 12:36, 4 wrz 2018

Apocalipsis: Harry at the End of the World – polska komputerowa gra przygodowa stworzona przez studio Punch Punk Games. Zarówno polska, jak i światowa premiera miała miejsce 28 lutego 2018 roku.

Fabuła

Apocalipsis: Harry at the End of the World to tradycyjna gra przygodowa, w stylu takich tytułów jak Samorost czy Machinarium, gdzie główkowanie nad zagadkami jest wyzwaniem i źródłem radości z gry. Ten sprawdzony model rozgrywki idealnie pasuje do historii o rozstaniu, odkupieniu i, dosłownie, końcu świata.

W Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotka fantastyczne stwory, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku, by ostatecznie pokonać dręczące go demony. Narratorem podróży będzie Nergal, wokalista zespołu Behemoth, którego muzykę w nowej, nastrojowej wersji także będzie można znaleźć w grze.

Apocalipsis z XV wiekiem łączy zarówno styl graficzny, jak i sam świat gry, który jest inspirowany Apokalipsą św. Jana i skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach. Każde miejsce, które odwiedzisz i każda postać, którą spotkasz w Apocalipsis wywodzi się z rycin z XV i XVI wieku stworzonych przez takich artystów jak Hans Holbein, Michael Wolgemut czy Albrecht Dürer. To połączenie średniowiecznej sztuki i filozofii z grami wideo wciągnie cię w świat, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.
Źródło opisu: Steam

Ekipa

Twórca Funkcja
LocoMotive Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Adam Darski Narrator Adam Darski

Multimedia

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.