FANDOMAntoni Karol Pawlicki (ur. 22 października 1983 roku w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Życiorys

Życie prywatne

Jest synem operatora Tadeusza Pawlickiego, bratankiem producenta filmowego Macieja Pawlickiego i wnukiem aktorki Barbary Rachwalskiej.

Ukończył XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie w klasie o profilu estradowym. W 2006 roku ukończył naukę na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Kariera

Na trzecim roku studiów zagrał główną rolę w głośnym filmie Z odzysku Sławomira Fabickiego. Za tę rolę został kilkakrotnie nagrodzony na europejskich festiwalach filmowych. Będąc na czwartym roku zagrał w dyplomach Akademii Teatralnej w reż. Jana Englerta i Agnieszki Glińskiej. Debiutował także w teatrze w Poznaniu w roli Romea w inscenizacji Janusza Wiśniewskiego. W 2006 roku zdążył zagrać w komedii romantycznej Dlaczego nie! i jedną z głównych ról w serialu Królowie śródmieścia w reż. Anny Jadowskiej i Macieja Migasa. Zadebiutował także w teatrze telewizji główną rolą w Komu wierzycie w reż. Macieja Pieprzycy. W latach 2006–2007 zagrał w filmie Katyń w reż. Andrzeja Wajdy a następnie (2007) w Jutro idziemy do kina w reż. Michała Kwiecińskiego.

Od 2008 gra w serialu wojennym Czas honoru wcielając się w jedną z głównych ról Janka Markiewicza – żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej (ZWZ–AK) tzw.Cichociemnego. Serial emitowany jest na antenie programu telewizyjnego TVP2. Wziął udział w 5. edycji teleturnieju Wielki Test z Historii. Zagrał również w teledysku zespołu Syrop do piosenki „Młynek” oraz w teledysku Izy Lach do piosenki „Chociaż raz”. Od 13 kwietnia 2013 roku do 26 listopada 2016 roku emitowany był serial Komisarz Alex, gdzie grał komisarza Michała Orlicza.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2008 Speed Racer Speed Racer Emile Hirsch
Antoni Pawlicki - SpeedRacer
2013 Oz: Wielki i potężny Oz James Franco
2015 Ant-Man Luis Michael Peña
Antoni Pawlicki - Ant-Man
2017 Galop ku wolności Brannon Bratt Jason Lewis
Antoni Pawlicki - GKW
2018 Ant-Man i Osa Luis Michael Peña
Antoni Pawlicki - Ant-Man i Osa
2018 Pułapka czasu Red Michael Peña
Antoni Pawlicki - Pułapka czasu

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2017 Call of Duty: WWII Joseph Turner Jeffrey Pierce
Antoni Pawlicki - CoDWWII
2017 Star Wars: Battlefront II Del Meeko T.J. Ramini
SW BF2 Antoni Pawlicki

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.