Anno 1602: Tworzenie nowego świata (ang. Anno 1602: Creation of a New World) – komputerowa strategiczna gra ekonomiczna stworzona przez studio Max Design, pierwsza z serii Anno.

Fabuła

Tytuł ten, zaliczany do gatunku określanego jako strategia progresywna, ujmuje rozgrywkę w zupełnie nowy sposób, łącząc klasyczną strategię z budowaniem kolonii, dyplomacją, handlem oraz walkami lądowymi i bitwami morskimi w czasie rzeczywistym. Jest rok 1602. Przyszłość jest niepewna, miasta przeludnione, a bieda i głód powszechne. Grupa podróżników postanawia wyruszyć w poszukiwaniu Nowego Świata i lepszego życia.

W grze zostajemy odkrywcą nowych lądów i pionierem kolonizacji. Przed nami blisko 700 losowo generowanych wysp ze zróżnicowanym ukształtowaniem powierzchni i surowcami, ponad 90 różnych budowli i ponad 30 różnorodnych zawodów. Dla początkujących przygotowano pięć stopni treningu wprowadzających do gry. Przeciwnik komputerowy charakteryzuje się wysoką sztuczną inteligencją automatycznie dostosowującą jego zachowanie do poziomu gracza.
Źródło opisu: GRY-OnLine

Ekipa

Twórca Funkcja
Stanisław Iwiński Produkcja dźwięku
Andrzej Sawicki Tłumaczenie

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jan Piechociński Narrator

Multimedia

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.