FANDOMAnna Guzik-Tylka (ur. 15 sierpnia 1976 roku w Bielsku-Białej) – polska aktorka serialowa, filmowa i teatralna.

Kariera

Ukończyła VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach, a w 1999 roku wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej.

Występuje w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Na deskach teatru zadebiutowała rolą Matty w Czyż nie dobija się koni?. W 2002 roku nagrodzona została dyplomem Prezydenta Miasta Bielska-Białej za „twórczą i inspirującą pracę na scenie”. Otrzymała też drugą nagrodę w I Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra, natomiast w 2000 roku otrzymała Laur Dembowskiego – nagrodę ZASPu za debiut sceniczny.

Jesienią 2007 roku brała udział w szóstej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jej partnerem został Łukasz Czarnecki, z którym wygrała finał programu, pokonując w finale Justynę Steczkowską i Stefano Terrazzino. 9 grudnia 2007 roku odbył się specjalny odcinek programu TVN Po prostu taniec. Jej partnerem został Rafał „Roofi” Kamiński, finalista pierwszej edycji programu You Can Dance – Po prostu tańcz, z którym wygrała odcinek.

Życie prywatne

W 2013 roku zawarła związek małżeński z Wojciechem Tylką. W marcu 2016 urodziła córki bliźniaczki, Ninę i Barbarę. 9 czerwca 2017 urodziła trzecią córkę, Bognę.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2013 Krudowie Ugga Catherine Keener

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.