FANDOMAlan Michael Ritchson (ur. 28 listopada 1984 roku w Grand Forks) − amerykański model, aktor i wokalista pochodzenia angielskiego, czeskiego, niemieckiego i holenderskiego.

Życiorys

Wczesne lata

Urodził się Grand Forks w stanie Dakota Północna jako syn nauczycielki Vickie i oficera Davida Ritchsona. Dorastał z braćmi - Erikiem i Brianem.

Kariera

Karierę w modelingu rozpoczął jako uczeń szkoły średniej. Pozował magazynowi Abercrombie and Fitch, jako model reklamował też bieliznę męską dla strony internetowej internationaljock.com. Następnie podpisał kontrakt z działającą w Los Angeles agencją Vision Model Management.

W 2004 roku brał udział w trzeciej edycji talent show American Idol (amerykańskim odpowiedniku polskiego Idola), nie dotarł jednak do finału. Na ekranie telewizyjnym gościł także jako aktor w serialach Tajemnice Smallville, gdzie w latach 2005–2008 wcielał się w postać Arthura Curry'ego, oraz Wariackie przypadki.

Udział w programie American Idol zaowocował wydaniem debiutanckiego albumu studyjnego. Płyta This is Next Time na amerykańskim rynku muzycznym ukazała się w roku 2005.

W maju 2006 poślubił Catherine Ritchson. Mają trzech synów: Calema, Edana i Amory'ego Tristana.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos
2014 Wojownicze żółwie ninja Raphael Paweł Ciołkosz
2016 Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia Raphael Paweł Ciołkosz
2018 Alexa i Katie Robbie Cooper Wojciech Chorąży

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.