FANDOM


 
Linia 1: Linia 1:
 
{{Aktor
 
{{Aktor
 
|imię = {{PAGENAME}}
 
|imię = {{PAGENAME}}
|obraz =
+
|obraz = Adrian Rux.jpg
|urodziny =1993
+
|urodziny = 1993
 
|funkcje = {{A}}
 
|funkcje = {{A}}
 
}}
 
}}
Linia 9: Linia 9:
 
Absolwent Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występuje w Państwowym Teatrze Miejskim w Lesznie.
 
Absolwent Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występuje w Państwowym Teatrze Miejskim w Lesznie.
   
Zadebiutował u boku [[Sławomira Łozińska|Sławomiry Łozińskiej]] rolą Zbyszka Dulskiego w kultowej ''Moralności pani Dulskiej'' w reżyserii [[Piotr Grabowski|Piotra Grabowskiego]]. Jako nastolatek przez krótki okres występował w serialu ''Plebania''. Jego talent głosowy odkryła podczas zajęć w szkole aktorskiej pełniąca funkcję profesor od dubbingu i sztuki lektorskiej [[Ewa Kania-Grochowska|Ewa Kania]], co zaowocowało udziałem młodego aktora w polskim dubbingu produkcji animowanych, takich jak: ''Stacyjkowo'', ''Troskliwe Misie'' i ''Hanazuki''. Nagrywał sample jako kangurek Maleństwo w serii przygód ''Kubusia Puchatka''. W grudniu 2016 roku zadebiutował w Teatrze Polskiego Radia w nagradzanym słuchowisku ''Białe Baloniki'' (reż. Katarzyna Łęcka). W tym samym roku, na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego, wykonał utwór ''Czerwony Autobus ''podczas otwarcia gali z okazji premiery książki ''Reszta jest monologiem,'' poświęconej Adamowi Hanuszkiewiczowi. Na leszczyńskiej scenie, od 2016 roku, występuje głównie w poważnych rolach dramatycznych: Władzia w ''Ślubie'' (reż. Jarosław Bielski), Pietii Trofimova w ''Wiśniowym Sadzie'' (reż. Jan Tomaszewicz), Słowika w ''Jaskółeczce'' według tekstu Tadeusza Słobodzianka (reż. Karol Wróblewski).
+
Zadebiutował u boku [[Sławomira Łozińska|Sławomiry Łozińskiej]] rolą Zbyszka Dulskiego w kultowej ''Moralności pani Dulskiej'' w reżyserii [[Piotr Grabowski|Piotra Grabowskiego]]. Jako nastolatek przez krótki okres występował w serialu ''Plebania''. Jego talent głosowy odkryła podczas zajęć w szkole aktorskiej pełniąca funkcję profesor od dubbingu i sztuki lektorskiej [[Ewa Kania-Grochowska|Ewa Kania]], co zaowocowało udziałem młodego aktora w polskim dubbingu produkcji animowanych, takich jak: ''[[Stacyjkowo]]'', ''Troskliwe Misie'' i ''Hanazuki''. Nagrywał sample jako kangurek Maleństwo w serii przygód ''Kubusia Puchatka''. W grudniu 2016 roku zadebiutował w Teatrze Polskiego Radia w nagradzanym słuchowisku ''Białe Baloniki'' (reż. Katarzyna Łęcka). W tym samym roku, na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego, wykonał utwór ''Czerwony Autobus'' podczas otwarcia gali z okazji premiery książki ''Reszta jest monologiem,'' poświęconej Adamowi Hanuszkiewiczowi. Na leszczyńskiej scenie, od 2016 roku, występuje głównie w poważnych rolach dramatycznych: Władzia w ''Ślubie'' (reż. Jarosław Bielski), Pietii Trofimova w ''Wiśniowym Sadzie'' (reż. Jan Tomaszewicz), Słowika w ''Jaskółeczce'' według tekstu Tadeusza Słobodzianka (reż. [[Karol Wróblewski]]).
   
Użycza głosu głównemu bohaterowi w polskiej wersji językowej popularnej koreańskiej gry komputerowej ''[[Elsword]]''. W 2017 roku został wybrany do obsady polskiego dubbingu amerykańskiego serialu animowanego ''Hotel Transylvania'', od premiery, która odbyła się w Halloween, emitowanego na stacji ''Disney Channel''. W 2018 roku intensywnie użyczał głosu w serialu ''Craig of the creek ''(''Craig znad potoku'') dla ''Cartoon Network''. Wraz z Anną Dereszowską nagrał audiobook bestsellerowej powieści Teresy Driscoll, ''Obserwuję cię.''
+
Użycza głosu głównemu bohaterowi w polskiej wersji językowej popularnej koreańskiej gry komputerowej ''[[Elsword]]''. W 2017 roku został wybrany do obsady polskiego dubbingu amerykańskiego serialu animowanego ''[[Hotel Transylwania: Serial|Hotel Transylwania]]'', od premiery, która odbyła się w Halloween, emitowanego na stacji [[Disney Channel]]. W 2018 roku intensywnie użyczał głosu w serialu ''[[Craig znad potoku]]'' (''Craig of the Creek'') dla [[Cartoon Network]]. Wraz z [[Anna Dereszowska|Anną Dereszowską]] nagrał audiobook bestsellerowej powieści Teresy Driscoll, ''Obserwuję cię''.
   
 
{{Clr}}
 
{{Clr}}

Aktualna wersja na dzień 08:20, paź 11, 2018


Adrian Rux (ur. w 1993 roku w Warszawie) – polski aktor teatralny, telewizyjny i głosowy, model.

Życiorys Edytuj

Absolwent Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występuje w Państwowym Teatrze Miejskim w Lesznie.

Zadebiutował u boku Sławomiry Łozińskiej rolą Zbyszka Dulskiego w kultowej Moralności pani Dulskiej w reżyserii Piotra Grabowskiego. Jako nastolatek przez krótki okres występował w serialu Plebania. Jego talent głosowy odkryła podczas zajęć w szkole aktorskiej pełniąca funkcję profesor od dubbingu i sztuki lektorskiej Ewa Kania, co zaowocowało udziałem młodego aktora w polskim dubbingu produkcji animowanych, takich jak: Stacyjkowo, Troskliwe Misie i Hanazuki. Nagrywał sample jako kangurek Maleństwo w serii przygód Kubusia Puchatka. W grudniu 2016 roku zadebiutował w Teatrze Polskiego Radia w nagradzanym słuchowisku Białe Baloniki (reż. Katarzyna Łęcka). W tym samym roku, na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego, wykonał utwór Czerwony Autobus podczas otwarcia gali z okazji premiery książki Reszta jest monologiem, poświęconej Adamowi Hanuszkiewiczowi. Na leszczyńskiej scenie, od 2016 roku, występuje głównie w poważnych rolach dramatycznych: Władzia w Ślubie (reż. Jarosław Bielski), Pietii Trofimova w Wiśniowym Sadzie (reż. Jan Tomaszewicz), Słowika w Jaskółeczce według tekstu Tadeusza Słobodzianka (reż. Karol Wróblewski).

Użycza głosu głównemu bohaterowi w polskiej wersji językowej popularnej koreańskiej gry komputerowej Elsword. W 2017 roku został wybrany do obsady polskiego dubbingu amerykańskiego serialu animowanego Hotel Transylwania, od premiery, która odbyła się w Halloween, emitowanego na stacji Disney Channel. W 2018 roku intensywnie użyczał głosu w serialu Craig znad potoku (Craig of the Creek) dla Cartoon Network. Wraz z Anną Dereszowską nagrał audiobook bestsellerowej powieści Teresy Driscoll, Obserwuję cię.

Role w dubbingu Edytuj

Filmy Edytuj

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2017 Galop ku wolności Matt Barker Michael Girgenti
Adrian Rux - GKW
Mężczyzna w tłumie
2017 Kobieta lew Reporter
2017 Wszystko albo nic

Gry komputerowe Edytuj

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2016 Elsword Elsword (2. wersja) Nicolas Roye
Elsword dubb z 2016 A.Rux (Elsword)

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.